20.02.2019 18:30 34 raz

Wypił alkohol i wałkiem uszkodził autobus

fot. KPP Wejherowo

Zamiast użyć narzędzi do malowania, postanowił… wybić szybę w autobusie MZK. Mężczyzna szybko został namierzony i zatrzymany przez policjantów z Wejherowa. Grozi mu nawet kara więzienia.

O tym, że w jednym z autobusów miejskich została wybita szyba, wejherowscy policjanci zostali poinformowani w poniedziałek (18 lutego). Natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, by rozpytać świadków o okoliczności całego zajścia. Po krótkim przeszukaniu terenu stróże prawa zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który był odpowiedzialny za całe zamieszanie.

Jak się okazało zatrzymany uszkodził szybę uderzając w nią materiałową torbą, w której znajdował się wałek i taca do malowania – relacjonuje sierż. sztab. Karolina Pruchniak z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Straty, jakie spowodował sprawca, zostały oszacowane na kwotę około 1000 zł.

Policjanci przebadali zatrzymanego alko-testem, które wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat – dodała policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24