18.02.2019 17:30 26 raz

Wejherowo przyciąga przyrodą, ale odpycha zaśmieconymi ulicami

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Ładne osiedle i bliskość lasów to nie wszystko. O własne otoczenie jeszcze warto zadbać. O to najbliższe – chodniki, trawniki pod balkonami, czy okolice śmietników. Niestety, z komentarzy na jednym z forów poświęconych Osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie wynika, że mieszkańcy mają z tym niemały kłopot…

Na pewno nie można odebrać Wejherowu uroku położenia, w otoczeniu przyrody i bliskości zieleni. Miasto leżące w dolinie Redy, otoczone zalesionymi wzgórzami, przyciąga nowych mieszkańców. Tak przynajmniej twierdzą ci, którzy tutaj przybyli. Szkoda tylko, że według nich nie wszyscy dbają o tak bajeczne położenie grodu Wejhera…

Mieszkam tu zaledwie cztery tygodnie – napisał jeden z internautów na facebookowym forum Osiedla Fenikowskiego. – Piękne osiedle położone wśród lasów, rzeki. Czegoś takiego nie widziałem nigdzie, a jest to moje trzecie mieszkanie. Ludzie są gorsi niż zwierzęta!!! Jak można doprowadzić do takiego syfu na tak ładnym osiedlu. Byłem pobiegać i czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Ludzie zapatrzeni w swoje tel nawet nie widzą co się dzieje. Dwoje ludzi idących na spacer wyrzuca papierki patrząc się w swoje tel jak matrixy i jakby było to normalne. Po prostu wstyd. Jestem pewien, że gdybym zorganizował godzinne sprzątanie, to ani jedna osoba nie przyjdzie. Wstyd ludzie matrixu!!!! Zwierzęta mają klasę i nie podlega to jakiejkolwiek dyskusji. Tak zasyfić tak piękne osiedle. Wstyd wstyd wstyd!!!!

screen z FB/Wejherowo Śmiechowo-Osiedle Fenikowskiego

Na komentarze sąsiadów nie trzeba było długo czekać.

Zgadzam się, ludzie robią syf. Kiedyś tu był inaczej coraz gorzej na tym osiedlu, a szkoda, bo bardzo ładny jest. Mieszkamy koło lasu, mamy gdzie chodzić na spacery, a to jest duży plus – napisała jedna z wejherowianek.

Dokładnie. Ludzie tego nie doceniają, bo nie patrzą, każdy myśli, że ktoś to za nich zrobi. Wstyd – wtórował inny.

A firmy sprzątające, choćby się dwoiły czy troiły nie dadzą rady, jeżeli ludzie nie uszanują ich pracy i nie zaczną od siebie dbać o porządek na tym osiedlu, gdzie mieszkają, wypoczywają. Piękne to osiedle, a żądając czystości, trzeba zacząć od siebie!! – nie bez racji zauważyła kolejna z internautek z Wejherowa.

Syfilis pełen… Łącznie z wystawianiem gratów pod śmietnikami i osranymi przez psy wszystkimi chodnikami. Osiedle super, ale poziom ludzi dramat. Płakać się chce, jak się idzie wokół osiedla – dodał następny.

To tylko jedne z wielu komentarzy na ten temat.

Co jest najlepsze, że to osiedle naprawdę jest piękne!!! W Gdyni i w Gdańsku takiego nie ma. Ale ten poziom trzeba zmienić!!! – zaapelował autor wpisu, który wzbudził wiele emocji na osiedlu Fenikowskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24