08.02.2019 11:51 10 PM

Samorządowcy przygotowują się do budowy trasy S6

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Dokumentacja na budowę drogi ekspresowej S6 jest przygotowana, jednak zanim prace ruszą samorządowcy próbują wyznaczać cele na kolejne lata, tak żeby podczas realizowania inwestycji nie zakorkować powiatu.

W ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości samorządowcy i przedsiębiorcy Ziemi Wejherowskiej, dyskutowali o trasie S6, a konkretnie o rozwiązaniach, które przy okazji jej powstania, powinny zostać wdrożone również na drogach powiatowych czy wojewódzkich. Dzisiejsze spotkanie, na którym obecny był między innymi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, miało przynieść konkretne pomysły dotyczące zjazdów z ekspresówki, tak by w przyszłości nie zakorkować powiatu.

Widzimy kilka takich wąskich gardeł czy to na drogach powiatowych czy wojewódzkich, dlatego zorganizowano to dzisiejsze spotkanie. Teraz trzeba będzie uzgadniać szczegóły. Mamy pewne plany, mówiliśmy już o rondach, które chcemy wspólnie wybudować w Szemudzie czy Koleczkowie – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Dzisiaj samorządowcy, ale i przedsiębiorcy sygnalizują konieczność realizacji szeregu inwestycji, które będą komplementarnymi inwestycjami do drogi S6. Ja się odnoszę do tych postulatów dość pozytywnie i dzisiaj przekonywałem, że wszystkich nie jesteśmy w stanie nawet wspólnie zrealizować – dodaje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Wizualizacje trasy S6 Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Na dziś przedsiębiorcy obawiają się tego, że jeżeli pewne warunki nie zostaną spełnione, negatywnie wpłynie to na rozwój ich biznesów.

Jeżeli postulaty, które składaliśmy na ręce marszałka zostaną chociaż w części zrealizowane, to pozwolą na to, żeby ten cały obszar rozwijał się jako teren inwestycyjny i turystyczny - zaznacza Leszek Glaza, przewodniczący Powiatowej Rady Przedsiębiorczości.

Tego typu spotkania mają się odbywać raz na kwartał.

Trasa Kaszubska jest na etapie przygotowań do realizacji. W projekcie przewiduje się dostęp do drogi ekspresowej S6 tylko poprzez dwupoziomowe węzły drogowe.

Wizualizacje drogi S6:

Droga Ekspresowa S6 Zad. 2 - w. Łęczyce (bez węzła) - w. Luzino (z węzłem) dł. 15 003m

Droga Ekspresowa S6 Zad. 3 - w. Luzino (bez węzła) - w. Szemud (z węzłem) dł. 10 255m

Droga Ekspresowa S6 Zad. 4 - w. Szemud (bez węzła) - w. Gdynia Wielki Kack (z węzłem) dł. 20 677m


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24