20.08.2018 13:34 15 mike

Bakterie typu coli w wejherowskim szpitalu

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Podczas badania wody pochodzącej ze Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie wykryto bakterie typu coli. Obecnie pacjenci mogą spożywać wyłącznie wodę przegotowaną lub butelkowaną.

Wejherowski sanepid wydał zalecenie warunkowego korzystania z wody w szpitalu. Nie można pić wody bezpośrednio z kranów. Nie należy też używać jej do zmywania naczyń. Przyczyną są pojedyncze bakterie, które wykryto w instalacji. Została ona dokładnie przepłukana, a ogniska bakterii powinny być wyeliminowane w ciągu najbliższej doby.

Woda płynąca ze szpitalnych kranów może być używana do mycia i do celów gospodarczych. Zaleca się jednak ostrożność w przypadku przepłukiwania ust. Po kontakcie z wodą warto zdezynfekować skórę rąk płynem odkażającym. Noworodki i niemowlęta również powinny być myte wodą przegotowaną.

Ponieważ w wejherowskim szpitalu występują tylko pojedyncze bakterie, sytuacja nie jest groźna dla zdrowia i życia pacjentów, pod warunkiem przestrzegania zaleceń sanitarno-higenicznych. Najcięższe zakażenia, które mogą się skończyć ostrymi objawami, mają miejsce w przypadku spożycia dużej liczby bakterii. Wykryte bakterie nie mają charakteru chorobotwórczego.

Szpital został zobowiązany przez wejherowski sanepid do podjęcia natychmiastowych działań. Władze szpitala są zobligowane do tego, by doprowadzić wodę do odpowiedniej jakości, a także ustalić, co może być przyczyną skażenia instalacji bakteriami z coli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24