24.09.2015 10:03 0 Redakcja

Pobiegnij dla Jadzi! Cel jest szczytny

fot. archiwum

W najbliższą sobotę (26 września) w wejherowskim Parku Miejskim odbędzie się II Przełajowy Bieg Pamięci Macieja Kanteckiego – Bieg Charytatywny dla Jadzi Dargacz, która potrzebuje kosztownej protezy. Uczestnicy wystartują o godzinie 12:00.

  • Zapraszamy wszystkich miłośników biegania. Rozgrzewka odbędzie się o godzinie 11:30 w amfiteatrze, stamtąd w samo południe ruszymy w dwukilometrową trasę po parku – zachęcają organizatorzy.

Celem biegu jest upamiętnienie wybitnego nauczyciela, pasjonata sportu i działacza sportowego – Macieja Kanteckiego, a także zbiórka funduszy na zakup protezy dla Jadwigi Dargacz - uczennicy I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

  • Bieg stanowi również promocję aktywności fizycznej, rekreacji i zdrowego stylu życia, dlatego zapraszamy do udziału w imprezie amatorów biegania i ludzi chcących pomóc młodej i utalentowanej muzycznie uczennicy wejherowskiej szkoły – mówi Jacek Thiel, członek zarządu powiatu wejherowskiego.

Biuro zapisów będzie czynne w dzień imprezy od godziny 9:00 w wejherowskim amfiteatrze. Oficjalne otwarcie rozpocznie się o godzinie 11:45, a start o godzinie 12:00. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości co najmniej 10 złotych. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Pamiątkowe medale otrzyma pierwszych 300 biegaczy.

Karty zgłoszeniowe i zgody opiekunów dostępne są na stronie.

Wszystkie pieniądze pozyskane z zakupu pakietu startowego zostaną przekazane na pomoc w zakupie protezy dla Jadwigi Dargacz.


Poznaj historię Jadzi

Dla Jadzi muzyka się nie skończyła, mimo że w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła rękę. Pomimo niepełnosprawności nie poddała się i w ciąż realizuje muzyczne marzenia. Specjalistyczna proteza ułatwiłaby nastolatce prawidłowe funkcjonowanie oraz zatrzymałaby proces krzywienia kręgosłupa. Koszt protezy sięga 275 tysięcy złotych. Dla ośmioosobowej rodziny jest to zbyt duży koszt.

fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...