12.09.2013 16:07 0

Strategiczne porozumienie z Eurolotem

fot.eurolot.com

Bogata siatka połączeń to jeden z kluczowych elementów atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Ta myśl przyświeca także pomorskim właścicielom Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Wczoraj Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski i Prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski podpisali wspólnie list intencyjny w sprawie rozwoju siatki połączeń z gdańskiego lotniska. W liście sygnatariusze zobowiązują się do podejmowania działań na rzecz rozwoju siatki połączeń, w tym podejmowania działań promocyjnych i marketingowych.

Eurolot doskonale odnalazł się na pomorskim rynku i cieszymy się, że notuje u nas coraz lepsze wyniki – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - To porozumienie ma być swoistym fundamentem, na którym chcemy budować dalszy wspólny rozwój. Obecnie Eurolot obsługuje połączenia z Gdańska do Amsterdamu, Dubrownika, Krakowa, Lublina, Splitu, Wrocławia i Zadaru. Szczególnie popularny jest Lublin – zarówno w lipcu, jak i sierpniu w samolotach na tej trasie odnotowano wypełnienie powyżej 100 proc. (dzięki temu, że dzieci do lat 2 nie zajmują osobnych miejsc w samolocie tylko podróżują na kolanach rodziców).

Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że Lublin z połączenia sezonowego staje się całorocznym i tym samym zostaje w rozkładzie na zimę. Kolejne ciekawe informacje dla mieszkańców Pomorza przedstawimy w najbliższych tygodniach – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

  • Cieszy mnie osobiście, ale i powinna również cieszyć mieszkańców całego Pomorza kolejna dobra informacja o tym, że nasz Port Lotniczy się rozwija. Liczę, że Eurolot dobrze się zadomowi na Pomorzu i będzie uruchamiał kolejne połączenia. Dzięki temu mieszkańcy i przedsiębiorcy z naszego regionu będą mogli korzystać z nowych, krajowych i europejskich połączeń lotniczych. Z ciekawością czekam na kolejne dobre informacje o nowych połączeniach z gdańskiego lotniska – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa Pomorskiego.

  • Bez dobrego skomunikowania ze światem nie ma metropolii. Oczywiście już dzisiaj siatka połączeń gdańskiego lotniska daje nam dużą przewagę nad wieloma innymi ośrodkami w kraju, ale nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Gdańsk ma ambicje być „hubem” komunikacyjno-logistycznym. Jest autostrada A1, jest terminal DCT będący de facto głównym „hubem” kontenerowym w tej części Europy. Węzeł lotniczy jest kolejnym elementem tej strategii – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest trzecim lotniskiem w kraju pod względem liczby odprawionych pasażerów i operacji lotniczych. W zeszłym roku obsłużył 2 mln 910 tys. pasażerów, oferuje loty do 48 lotnisk docelowych. W tym roku rozpocznie się budowa nowej, przylotowej części Terminala 2, która zakończy się w 2015 roku. Dobudowana część zwiększy przepustowość zespołu terminali do 7 mln pasażerów rocznie, a także umożliwi wprowadzenie uproszczonych przesiadek dla pasażerów przekraczających w Gdańsku granicę strefy Schengen. Równocześnie w tym roku oddane do użytku zostanie nowe przejście łączące Terminal 2 z halą przylotów w Terminalu 1, które umożliwi wykorzystanie rękawów przez pasażerów przylatujących, a także otworzy możliwość szybkiego przesiadania się dla pasażerów podróżujących w ramach strefy Schengen.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...