Spektakl ZMIERZCH

Kultura, Żarnowiec

Data 21.11.2021
Miejsce Opactwo Benedyktynek
Miejscowość Żarnowiec

Fundacja Sedlaka zaprasza na przedstawienie "Zmierzch" w reżyserii Adama Hebla. Spektakl odbędzie się w krużgankach kościoła i klasztoru sióstr Benedyktynek w Żarnowcu.

"Zmierzch" to teatralna adaptacja sztuki Wojciecha Stamma pod tym samym tytułem. Prapremiera zaplanowana jest na 21 listopada o godzinie 18:00.

W przedstawieniu ukazane są dzieje postaci historycznych z XVII wieku: Księcia Sylwiusza Nimroda Wirtemberskiego, Angelusa Silesiusa, Marii Kunic i innych postaci związanych z historią Krzeczyna, Księstwa Oleśnickiego i Śląska. Opowieść przedstawia ciekawy obraz nauki znanych mistyków, poetów i badaczy na tle konfliktu pomiędzy protestantami i katolikami po wojnie trzydziestoletniej. Opowieść łączy wątki gry intryg i ciemnych interesów, które doprowadzają do procesu o czary trzech kobiet. Sztuka symbolicznie nawiązuje do czasów współczesnych, zarówno poprzez poruszane wątki, jak i identyfikację twórców z miejscem oraz przestrzenią. Spektakl opowiada o historii, która działa się na terenie Polski w XVII wieku - informuje Fundacja Sedlaka, organizator wydarzenia.