Pułapka i inne teksty Różewicza

Filmy, Wejherowo

Data 18.11.2021
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Czytanie na stojące, na leżąco i na plecach własnych – czy to wydarzy się w Filharmonii Kaszubskiej? Przed nami czytanie performatywne „Pułapka i inne teksty Różewicza”.

 

To niespotykany dotychczas w Wejherowie projekt z pogranicza próby czytanej, odsłaniającej kulisy powstawania spektaklu, a pełnowartościowego przedstawienia. Zaprosiliśmy do udziału wspaniałych artystów związanych między innymi z Teatrem Wybrzeże (Martę Kalmus – Jankowską, Piotra Jankowskiego, Grzegorza Otrębskiego), Teatrem Muzycznym (Katarzynę Wojasińską), Grzegorza Szlangę, Monikę Płomin, Michała Stachowskiego czy doskonale znanego mieszkańcom Wejherowa – Mieszka Weltrowskiegoinformuje Filharmonia Kaszubska

 

Projekt okraszony będzie muzyką na żywo, ciekawą scenografią i grą świateł. Zaproszeni artyści przeczytają fragmenty dramatów - Dzidzibobo”,  czyli miłość romantyczna czeka już pod drzwiami, „Świadkowie, albo nasza mała stabilizacja”, „Akt przerywany”,  „Dramat rozbieżny”, „Kartoteka”, „Pułapka” oraz utwory poetyckie z różnych okresów twórczości Tadeusza Różewicza.

 

Udowodnimy, że Różewicz może być nie tylko atrakcyjny, ale i nadal inspirujący. Zadbamy, by nie było to nudne spotkanie ze sztuką wysoką, a atrakcyjna porcja dostępu do kultury, która sprawi, że miłość do teatru i poezji zapłonie w sercach nawet najbardziej opornych widzówczytamy w opisie wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 18 listopada o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - wystarczy odebrać darmowe wejściówki, które czekają w kasie filharmonii.