Rodzinne warsztaty detektywistyczne oraz spotkanie autorskie z Mają Strzałkowską

Inne, Rumia

Data 03.07.2021
05.07.2021
07.07.2021
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Stacja Kultura zaprasza 7 lipca 2021 o 17.00 na rodzinne warsztaty detektywistyczne we współpracy z Mają Strzałkowską, autorką projektu “Julka i Szpulka”. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Wymagane zgłoszenie uczestnictwa poprzez [email protected] – prosimy podać w mailu imię i nazwisko, liczbę i wiek osób oraz telefon kontaktowy.


Poprzez twórcze działania i nieszablonowe pytania uczestnicy wcielą się w detektywów, którzy odkryją w bibliotece tropy i będą prowadzić poszukiwania, wykorzystując przy tym ukryte wskazówki. Będzie kreatywnie, emocjonalnie, artystycznie i edukacyjnie!

Kto poprowadzi zajęcia?
Maja Strzałkowska, mama dwójki cudownych dzieci, autorka książki dla dzieci „Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu”, mieszkanka Rumi. Twierdzi, że wszystkie dzieci są cudowne – każde ma swój własny charakter, własne możliwości i ograniczenia oraz własne tempo rozwoju. Jako mama zmaga się, jak każdy inny rodzic, z wychowaniem swoich dzieci. Inspiracją do powstania pierwszej książki (a planowana jest seria i to pokaźna, bo autorka deklaruje 20 tytułów!) jest jej córka. Pewnego wieczoru, po wyjątkowo paskudnym napadzie złości, opowiedziała córce historię o pewnej dziewczynce, która musiała radzić sobie ze swoją bezradnością i złością. Wtedy właśnie narodziła się Julka i Szpulka. Szpulka to dziwny stworek – kłębek nerwów Julki – którego nitki reagują na emocje dziewczynki. Gdy Julka się złości – Szpulka się jeży, gdy Julka jest smutna, Szpulce opadają nitki. Razem starają się zrozumieć problemy Julki i wspólnie poszukiwać rozwiązań. Tak narodził się pomysł na pierwszą książkę „Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu”, na książkę detektywistyczną i interaktywną.

Zajęcia w ramach projektu “Z kamerą wśród książek”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.