Politycy nie zabijajcie polskich mediów

100-lecie odzyskania Niepodległości

Inne, Rumia

Data 07.11.2018 17:00
09.11.2018 13:00
10.11.2018 11:00
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia

Stacja Kultura-Biblioteka Rumia zaprasza na wydarzenia z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz  Roku Praw Kobiet czyli setnej rocznicy nadania Polkom praw wyborczych. Polska była jednym z pierwszych państw na świecie, które wprowadziło kobiety do parlamentu i przyznało im pełnię praw. Rok Praw Kobiet jest inspiracją do dostrzeżenia i podkreślenia roli kobiet w kształtowaniu historii i życia publicznego. Jest także okazją do spojrzenia w kobiecą przyszłość i motorem do podjęcia działań, służącym wszystkim Polkom. 

Stacja Kultura zabierze czytelników w magiczną podróż do przeszłości do lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wydarzenia zorganizowane przez bibliotekę mają na celu przywołanie czasu ekscytacji i nadziei, towarzyszących Polkom i Polakom sto lat temu, tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Propozycje biblioteki niewątpliwie będą wyjątkową okazją by doświadczyć magii i charakteru okresu powojennego.

 

 7 listopada

17:00 Warsztaty stylizacji retro

18:30 Koncert na 100-lecie praw wyborczych kobiet - „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Koncert polskiej muzyki międzywojennej pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. Wystąpią: zespół BELLCANTI (w składzie: Karolina Sołomin, Maria Malinowska i Magdalena Chmielecka), tenor Marek Gerwatowski oraz pianista Mateusz Lipiński.
Koncert poprowadzi Marek Gerwatowski.

9 listopada

13:00 Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy. Spotkanie z Anną Dziewit-Meller.

10 listopada

11:00 Pociąg do Niepodległości – kryminalna gra z historią w tle. Złap szpiega i wygraj czytnik Inkbook Lumos.