08.12.2023 17:00 7 Tomasz Smuga/Pomorska Policja

Pomorze. Aparaty fotograficzne, walizki kryminalistyczne i nie tylko trafiły do techników kryminalistyki

Fot.: mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk Zespół Prasowy KWP Gdańsk

Łącznie kilkadziesiąt aparatów fotograficznych oraz walizek kryminalistycznych wraz z wyposażeniem otrzymali technicy kryminalistyki na Pomorzu. - Otrzymany sprzęt jest ważnym uzupełnieniem potrzeb pomorskich policjantów. Przede wszystkim usprawni realizację zadań w terenie, do których kierowani są technicy - informuje biuro prasowe w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Samorząd Województwa Pomorskiego przekazał w ramach zawartego porozumienia 200 000 złotych dofinansowania Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Pieniądze z budżetu samorządu zostały przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu dla techników kryminalistyki.

Policyjni technicy kryminalistyki z garnizonu pomorskiego wzbogacili swoje zaplecze sprzętowe między innymi o:

  • wysokiej klasy aparaty fotograficzne,

  • walizki kryminalistyczne, które wyposażone są w standardowe materiały kryminalistyczne pozwalające na przeprowadzenie oględzin miejsca zdarzenia,

  • jak również w wysokiej klasy GPS pozwalający na dokładne zlokalizowanie miejsca w terenie.

Dodatkowymi elementami wyposażenia zestawu są elektroniczne i manualne mierniki odległości, termometr, latarki do punktowego oświetlenia miejsca wykonywanych oględzin oraz zestaw narzędzi technicznych niezbędny do prowadzenia czynności w terenie - informuje biuro prasowe w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Otrzymany sprzęt jest ważnym uzupełnieniem potrzeb pomorskich policjantów. Przede wszystkim usprawni realizację zadań w terenie.

Zakupiony sprzęt został uroczyście przekazany pomorskim policjantom. Z rąk członka zarządu województwa Józefa Sarnowskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego odebrali go komendanci miejscy i powiatowi policji garnizonu pomorskiego. To do ich jednostek trafi nowy sprzęt.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...