09.06.2024 10:00 0 TS

Wejherowo bohaterem piosenek. O mieście zaśpiewał m.in. Kult. Jest też 'Królowa Wejherowa'

Youtube/KULT - Złodzieje w Wejherowie

W sieci można znaleźć przynajmniej kilka piosenek poświęconych Wejherowu. O grodzie Wejhera zaśpiewali między innymi Kazik, czy kabaret Smile. Przygotowaliśmy dla was zestawienie piosenek, w których artyści w swoich wykonach odnoszą się do stolicy powiatu wejherowskiego.

"Tu odnajdziesz życia sens" śpiewają o grodzie Wejhera członkowie kabaretu Smile. W 2019 roku na deskach sceny Filharmonii Kaszubskiej wykonali "Piosenkę o Wejherowie". Posłuchajcie:

W swojej twórczości do Wejherowa odniósł się również Kult. "Na przystanku w Wejherowie zatrzymali się złodzieje, którzy tędy przejeżdżali co kolejną tą niedzielę" - tymi słowami zaczyna się utwór "Złodzieje z Wejherowa".

Na liście znajduje się też piosenka, która w 2015 roku była hitem Internetu wśród mieszkańców Wejherowa i nie tylko. Chodzi o "Królową Wejherowa" wykonaną przez zespół Ars Liber.

"WWO, to tutaj urodzony. Na tych osiedlach prowadzony" - tymi słowami zaczyna się hiphopowa piosenka o stolicy powiatu wejherowskiego. Klip "WW-O Moje Miasto" autorstwa artysty o pseudonimie Młody Cegła można obejrzeć w sieci.

Wejherowo było też głównym tematem innego hiphopowego utworu "84-200 Składak Special Studio".

Nasze zestawienie zamyka piosenka wprawdzie nie stricte o mieście, ale o klubie piłkarskim z Wejherowa, czyli WKS Gryfie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: