27.03.2023 13:00 4 PM/KPP Wejherowo

Zatrzymali sprawców przemocy domowej. Mają zakaz zbliżania do swoich bliskich

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. pixabay.com

Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas minionego weekendu otrzymywali zgłoszenia dotyczące stosowania przemocy domowej, a także naruszenia sądowego zakazu zbliżania. Na trzy miesiące aresztowano 36-latka z Redy.

Policjanci z powiatu wejherowskiego podczas minionego weekendu otrzymywali zgłoszenia dotyczące stosowania przemocy domowej, a także naruszenia sądowego zakazu zbliżania.

W piątek policjanci z Wejherowa i Redy realizowali interwencje, w związku z otrzymanymi zgłoszeniami związanymi ze stosowaniem przemocy domowej. Podobna interwencja miała miejsce także w niedzielę na terenie gminy Szemud. W każdym z przypadków sprawcy przemocy zostali zatrzymani. Następnie w wyniku zebranych przez policjantów informacji oraz dowodów w tych sprawach, mężczyźni zostali doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury, która w każdym z przypadków zastosowała dozór policji zwiany z osobistym stawiennictwem w jednostce policji, nakazem opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się do nich i ich miejsca zamieszania, zakazu kontaktowania telefonicznie oraz za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacji - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Natomiast czwarty sprawca przemocy domowej z Redy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące w związku z tym, że naruszył sądowy zakaz zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz jej rodziną.

Mężczyzna w ostatnim czasie był doprowadzany przez policjantów z Redy do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. Wtedy też został zastosowany do niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania oraz kontaktowania. Niestety mężczyzna naruszył zakaz, pojechał do mieszkania, które musiał opuścić w związku z stosowaniem przez niego przemocy, wezwana została tam interwencja i mężczyzna został natychmiast przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy - dodaje rzecznik policji.

Za przestępstwo przemocy grozi kara d 5 lat pozbawienia wolności, taka sama kara grozi także za naruszenie sądowego zakazu.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Każda osoba, która jej doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112 - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...