10.10.2011 13:52 0

Vistal Łączpol odpadł z Pucharu Zdobywców Pucharów

Zabrakło zaledwie jednej bramki. Szczypiornistki Vistalu Łączpol mimo wygranej w Lipsku pożegnały się z turniejem.

Rewanżowe spotkanie drugiej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów zakończyło się zwycięstwem Vistalu Łączpol nad HC 26:24 (15:16). To jednak dało awans niemieckiej ekipie, która tydzień wcześniej na gdyńskim parkiecie wygrała 28:25.

W niedzielnym meczu zabrakło odrobiny szczęścia. Cieszy niemniej znacząca poprawa stylu gry gdyńskich szczypiornistek. Konieczne było odrobienie strat trzech bramek, udało się tylko dwie. Teraz podopieczne Tomasa Orneborga czeka pojedynek z KPR Jelenia Góra. Mecz rozpocznie się o 13.30 w najbliższą środę na Hali Gdynia.

• W rewanżu zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu i byliśmy bliscy powodzenia. Na początku mieliśmy jednak pewne problemy z obrotową Louisą Schulze, która do przerwy zdobyła pięć bramek, ale w drugiej połowie odcięliśmy ją od podań. Szansę na awans zaprzepaściliśmy w Gdyni - powiedział po spotkaniu drugi trener gdyńskiej ekipy Adrian Struzik.

Vistal Łączpol Gdynia: Patrycja Mikszto, Marina Własenko - Monika Głowińska 7, Karolina Szwed 5, Loredana Maria Mateescu 4, Katarzyna Koniuszaniec 3, Katarzyna Duran 2, Karolina Siódmiak 2, Patrycja Kulwińska 1, Agnieszka Białek 1, Karolina Sulżycka 1, Aleksandra Jędrzejczyk, Patrycja Królikowska.