10.10.2011 12:12 0

Lotos pewnie wygrywa w Poznaniu

W trzeciej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Lotos Gdynia zmierzył się w Poznaniu z beniaminkiem drużyną MUKSu Poznań. Zgodnie z przewidywaniami faworyt tego spotkania wygrał 88:51.

W gdyńskiej drużynie najwięcej punktów zdobyła** Jolene Anderson**, która 12 ze swoich 22 punktów zdobyła już w pierwszej połowie. Kolejny bardzo dobry występ ma również na swoim koncie Magdalena Ziętara. Zawodniczka, która występowała w przeszłości w barwach poznańskiej drużyny zdobyła 11 punktów.

• Do spotkania podeszłyśmy skoncentrowane i starałyśmy się utrzymać to przez 40 minut. Był to dla nas mocny trening i mogłyśmy przećwiczyć nowe założenia taktyczne przed kolejnymi zmaganiami - powiedziała po meczu Ziętara. Wróciłam do Poznania tym razem w barwach Lotosu. Mimo, że był to mecz z moją byłą drużyną nie traktowałam go jakoś specjalnie. Do każdego spotkania staram się podchodzić tak samo - dodała.

Aż 4 podopieczne Javiera Fort Puente zanotowały na swoim koncie podwójną zdobycz punktową. Były to Jolene Anderson - 22, Ines Ajanovic oraz Magda Ziętara po 11, Geraldine Robert 10. - Ogólnie był to dla nas bardzo dobry mecz. Realizowałyśmy polecenia trenera i wykonałyśmy bardzo dobrą pracę w obronie. Dzięki temu miałyśmy znakomite okazje w ataku. Zwycięstwo pozwala nam przygotowywać się do środowego spotkania w dobrych nastrojach. A to przed meczem z Ekaterinburgiem jest bardzo ważne - powiedziała po meczu Geraldine Robert.

Zadowolony z postawy swoich zawodniczek w pierwszej połowie był po meczu również trener Fort Puente: Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Byliśmy skoncentrowani od pierwszych minut i dziewczyny zostawiły wiele energii na parkiecie. W drugiej połowie podobnie jak w meczu z ŁKSem mieliśmy problemy z faulami i nie mogliśmy grać tak szybko i agresywnie jak byśmy chcieli. Drużyna była dziś prawdziwym zespołem. Co warte podkreślenia - mieliśmy aż 24 asysty. W każdej akcji szukaliśmy dodatkowego podania, które wyprowadzi kogoś innego na pozycję do oddania rzutu - powiedział Hiszpan. Tak buduje się prawdziwą drużynę - dodał.

W drużynie Lotosu punktowały: Jolene Anderson 22, Ines Ajanovic i Magda Ziętara po 11, Geraldine Robert 10, Justyna Żurowska 8, Natalia Plumbi i Aneika Henry po 6, Magda Kaczmarska 5, Adrijana Knezevic 4, Ivana Jalcova 3, Kinga Bandyk 2.

Kolejne ligowe spotkanie Lotos rozegra z Matizolem Lider Pruszków w niedzielę, 16 października w Gdyni. Zanim to jednak nastąpi, gdyńska drużyna zainauguruje na własnym parkiecie rozgrywki euroligowe. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie UMMC Ekaterinburg. Początek spotkania w środę, 12 października o 17:45.