12.05.2020 15:00 0 mike/Zrzutka.pl

Czworonożni ratownicy potrzebują nowego samochodu

Źródło: Zrzutka.pl

Bywają niezastąpieni w poszukiwaniach osób w otwartym terenie, a ich węch jest wręcz bezcenny w akcjach ratowania ofiar katastrof budowlanych. Mowa o psach-ratownikach, które dzielnie wspomagają strażaków z OSP Gdańsk. Aby druhowie i ich czworonożni pomocnicy mogli sprawnie i szybko działać, potrzebują nowego samochodu. I organizują zbiórkę, z której środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego auta.

Strażacy-ochotnicy z OSP Gdańsk już od niemal ćwierć wieku działają na terenie północnej Polski, specjalizując się w poszukiwaniach osób zaginionych.

Jesteśmy jedyną tego typu grupą w rejonie północnym posiadającą certyfikowane psy ratownicze przeznaczone zarówno do pracy na gruzowiskach jak i terenach leśnych i trudno dostępnych. W ciągu ostatnich lat wyjeżdżaliśmy do akcji niemal 200 razy, wspierając działania poszukiwawczo-ratownicze strażaków i policjantów z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Warmii i Mazur – piszą o sobie druhowie z OSP Gdańsk na stronie Zrzutka.pl.

Nie byłoby wielu sukcesów gdańskich strażaków-ochotników, gdyby nie pomoc ich czworonożnych kompanów. I chociaż często cała ekipa musi być gotowa do akcji, środki, którymi dysponują, są obecnie niewystarczające. Mają do dyspozycji 20-letniego, wysłużonego busa, który w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa.

Naszym celem jest zakup busa z napędem na 4 koła, który da nam możliwość sprawnego i bezpiecznego dotarcia wszędzie gdzie jesteśmy potrzebni. Chcielibyśmy, żeby nasze nowe auto miało miejsca dla 5 psów i 8 ratowników oraz przestrzeń bagażową na sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych. Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu komfortu naszym psim ratownikom, aby po kilku godzinach jazdy mogły w pełni swoich sił ratować życie zaginionych osób – czytamy na stronie Zrzutka.pl.

Źródło: Zrzutka.pl

Wspomniany samochód to spory wydatek, rzędu 180 tysięcy złotych. Strażacy starają się uzyskać sfinansowanie inwestycji z różnych źródeł. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę do realizacji tego celu. Wystarczy kliknąć w ten link i wspomóc ochotników dowolną kwotą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...