15.11.2019 13:54 1 Gol

Z mistrzostw świata karate KK Wejherowo wrócili z medalami!

Fot. Klub Wejherowo/Facebook

Znakomicie podczas Światowych Mistrzostw Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Platforma 2019 w Bernie spisali się zawodnicy Karate Klubu Wejherowo. Młodzi sportowcy zdobyli cztery złote medale, a do tego dołożyli dwa srebrne i jeden brązowy krążek.

W szwajcarskim Brnie rywalizowało 1600 zawodników z ponad 20 krajów w II Światowych Mistrzostwach Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Platforma 2019. Z Karate Klubu Wejherowo do domu z bagażami cięższymi o złote medale wrócili Julia Staniszewska (w kata), Małgorzata Cyman (w kata i kumite) oraz Karolina Madejewska (kumite). Ta ostatnia dołożyła też srebro w kata. Drugie miejsce w kumite zajął Jakub Czoska. Z koli z brązowego krążka cieszyły się Julia Staniszewska, Karolina Witbrodt oraz Julia Mudlaff za trzecie miejsce w kata drużynowym. O medale otarli się Kinga Płotka i Anna Wypych, które w konkurencji kata sklasyfikowane zostały na czwartek pozycji.

Jednak największe powody do radości z wyjazdu do Szwajcarii powinna mieć Julia Staniszewska. Młoda zawodniczka z wejherowskiego klubu w Bernie rywalizowała również w 34th WTKF European Traditional Karate-do Championship. Staniszewska wywalczyła trzy srebra w kata indywidualne kadetów, fuku-go kadetów i kata drużynowym kadet+junior.

A skąd nazwa zawodów „Karate Platforma”? Wyjaśnimy, że 1 listopada, podczas ceremonii otwarcia 8. Mistrzostw Świata w Karate Fudokan w Sindelfingen w Niemczech, zostało podpisane porozumienie o utworzeniu platformy pomiędzy światowymi federacjami wywodzącymi się i działającymi w ramach karate tradycyjnego – World Traditional Karate-do Federation, European Traditional Karate Federation, World Budo Karate Association i World Fudokan Federation.

Celem nowo powstałej organizacji będzie przystąpienie do Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), do SportAccord (obecnie Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych), a także w przyszłości do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Porozumienie ma doniosłe znaczenie, gdyż we współczesnych realiach jedynie organizacje działające w ramach szerokiej platformy są w stanie spełnić warunki przystąpienia do wymienionych powyżej instytucji – tłumaczą pomysłodawcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24