31.08.2010 15:02 0

9. Pomorskie Warsztaty Filmowe w Gdyni - rekrutacja

Ruszyła w Gdyni rekrutacja do 9. edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych. Do 30 września br. chętni mogą składać wnioski przez stronę internetową www.gsf.pl oraz przesyłać swoje prace.

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstanie jeden krótki, 10 minutowy film fabularny, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami będą kierować znakomici fachowcy, praktycy kina oraz uznani wykładowcy. Swój udział w warsztatach dotychczas potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. "Wszyscy święci", "Komornik", "Stygmatyczka"), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. "Dreszcze", "Ucieczka z kina Wolność", "Weiser"), operator obrazu Sławomir Pultyn ("Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf") oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. "Sauna", "Fuks", "Weiser", "Katyń").

Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w sześć weekendów, w okresie październik - grudzień 2010 roku. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 22 października 2010 r. Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 400 zł.

W rekrutacji może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat, ma dobry pomysł na film oraz chce poświęcić trzy miesiące bardzo intensywnej pracy nad realizacją etiudy filmowej. W programie przewidziano 140 godzin praktycznych zajęć.

Szczegółowe warunki rekrutacji można znaleźć na stronie: http://www.gsf.pl/warsztaty/rekrutacja/

Termin składania aplikacji upływa z dniem 30 września br.

Spośród wszystkich chętnych kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną dopuszczone do drugiego etapu rekrutacji - rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zakwalifikuje dwunastu uczestników warsztatów.

Organizatorami 9. Pomorskich Warsztatów Filmowych są Pomorska Fundacja Filmowa i Centrum Kultury w Gdyni. Projekt jest finansowany przez Miasto Gdynia oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przypomnijmy, że już 4 lata mijają od pierwszej edycji warsztatów filmowych ( warsztaty odbywają się dwa razy w roku). Do każdej edycji zgłasza się 60-70 chętnych. Z tego 12 osób jest wybieranych. Można powiedzieć, że warsztaty to dobra inwestycja w przyszłość filmową. Film absolwenta warsztatów Jana Wilkiewicza został zakwalifikowany do siódmej edycji Short Film Corner w Cannes, jednej z najważniejszych pozycji w kalendarzu kinematografii krótkometrażowej. Warsztaty też doskonale przygotowują ludzi do zdania wieloetapowych egzaminów do szkół filmowych, o czym świadczy liczba przyjętych uczestników na uczelnie. W tym roku 3 uczestników gdyńskich warsztatów dostało się na studia do szkoły filmowej, w ubiegłym roku - 2 osoby.

Kontakt z organizatorem: Jerzy Rados - [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24