W weekend policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego sześć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,4 do 1,7 promila. Wśród tych osób był 32-latek z Gdyni, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy spowodowali kolizje.
W miniony weekend policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali sześć osób, które kierowały samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,4 do 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
- W ręce policjantów wpadł m.in. 32-letni kierowca z Gdyni. Funkcjonariusze zatrzymali go na ul. Słupskiej, po tym jak okazało się, że mężczyzna mając w wydychanym powietrzu 0,4 promila kierował oplem astrą. Dalsze czynności wykazały, że 32-latek kierując samochodem złamał ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów jaki obowiązywał go do sierpnia 2017 roku. Tego samego dnia na ul. Dobrej policjanci zatrzymali do kontroli 61-letniego kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu okazało się, iż gdańszczanin także posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał go do kwietnia 2018 roku - informuje policja.
Natomiast w sobotę rano na ul. Benzynowej doszło do kolizji. Policjanci wstępnie ustalili, że 29-letni kierowca citroena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie. Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji mundurowi wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu.
- Alkomat pokazał, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc pod wpływem 1,7 promila alkoholu. Kilka godzin później zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Alei Zwycięstwa i Chodowieckiego w Gdańsku. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 59-letni kierowca suzuki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w stojącego przed nim nissana. Jak się okazało, sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że kierował autem mając w wydychanym powietrzu 0,6 promila - czytamy w komunikacie.
Kierowcy odpowiedzą za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.