22.09.2010 08:22 0

Gdyński Sax Club świętuje jubileusz - oczywiście jazzowo!

Teatr Miejski w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza w piątek (24 września) na jubileuszowy koncert „Złote lata Sax Clubu. Sax Club Generation”.

Koncert poprzedzi spotkanie z Przemkiem Dyakowskim, Maciejem Sykałą i Maciejem Sikałą „Sax Club – historia współczesna”, które rozpocznie się o godz. 19.30.

Muzyka zabrzmi o godz. 21.00. Wystąpią: Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Przemek Dyakowski, Hanna Banaszak, Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Janusz „Macek” Mackiewicz, Adam Czerwiński, Joanna Knitter, Dominik Bukowski, Wojtek Staroniewicz, Tomek Sowiński i wielu innych znakomitych muzyków jazzowych.

Teatr Miejski w Gdyni, obchodzący w tym sezonie jubileusz 50-lecia istnienia, postanowił uczcić i powspominać minione lata we współpracy z Klubem Ucho. Do udziału w koncercie jubileuszowym zaproszono znakomitych muzyków, którzy w Sax Clubie zaczynali swoje kariery lub, jako mistrzowie, stanowili w latach 90. niedościgły wzór. Dziś wszyscy stanowią dla fanów jazzu niespotykane pokolenie – Sax Club Generation.

Sax Club pod opieką artystyczną Przemka Dyakowskiego działa w Gdyni już 19 lat. Jego pomysłodawcą i pierwszym organizatorem piątkowych koncertów jazzowych w Teatrze Miejskim (1991-2003) jest aktor Maciej Sykała. Jako pierwszego muzyka zaproszono Macieja Sikałę. Przemek Dyakowski do dziś organizuje koncerty Sax Clubowe w kultowym gdyńskim klubie „Ucho”.

Bilety do nabycia Teatrze Miejskim, rezerwacja w Biurze Promocji i Impresariatu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00, tel. 58 660 59 22.

Szczegóły na stronie internetowej: www.teatrgombrowicza.art.pl .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24