14.01.2011 13:36 0

Koktajl Artystyczny w gdyńskiej "Riwierze"

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę (16 stycznia) na pierwszy w tym roku Koktajl Artystyczny. Wystąpi wejherowski Chór Męski „Harmonia”. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Chór ma bardzo długą tradycję. Powstał w 1920 roku i od tej pory, z wyjątkiem okresu II wojny światowej, działa na terenie Wejherowa. Liczy 40 członków. Koncertował m.in. na Węgrzech, Litwie, we Francji i Niemczech.

Chór był wielokrotnie nagradzany za swe artystyczne dokonania. Wyróżniono go „Brązowym Medalem Zasłużonych Kulturze Gloria Artis”, Odznaką 1000-lecia Państwa Polskiego, Medalem Zasłużonych dla miasta Wejherowa, „Bursztynowym Gryfem” – najwyższym wyróżnieniem powiatu wejherowskiego, a także „Złotą Odznaką z Laurem” – odznaczeniem w amatorskim ruchu śpiewaczym.

Prezesem „Harmonii” jest Ryszard Nalepka , a kierownikiem artystycznym i dyrygentem – Marcin Grzywacz, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, II kapelmistrz – zastępca dowódcy Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie MW „Riwiera” – w pokoju 218 na II piętrze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24