Marcowe wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 01.03.2015 00:00-31.03.2015 00:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna
Miejscowość Wejherowo

W marcu obchodzimy Światowy Dzień Poezji i Międzynarodowy Dzień Teatru.

Na obydwie okazje Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała ciekawą ofertę dla mieszkańców powiatu wejherowskiego.

Marcowe spotkania z kulturą

[IMG]2[/IMG]

Pod znakiem poezji i teatru przywita wiosnę Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Tym dwóm dziedzinom twórczości poświęcone będą marcowe międzynarodowe obchody, w które włącza się wejherowska książnica. Przed nami Światowy Dzień Poezji i Międzynarodowy Dzień Teatru.

Rok 2015 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Polskiego Teatru Publicznego. W wymiarze międzynarodowym w marcu obchodzimy także Dzień Teatru. Okazji do spotkań z tą dziedziną kultury jest więc sporo. W Wejherowie świętować możemy już teraz. Biblioteka wypożyczyła wystawę z Teatru Wybrzeże w Gdańsku „A ja w zeszłym roku byłam w teatrze. Oj, jak było wspaniale! Jak mi się ten aktor spodobał". Fotogramy niektórym przypomną, a innym przedstawią i tych najpopularniejszych, i tych może nieco zapomnianych aktorów, którzy w blisko siedemdziesięcioletniej historii Teatru Wybrzeże stworzyli pamiętne kreacje sceniczne. Wystawę oglądać można do 15 kwietnia w godzinach pracy Biblioteki.

To nie jedyna oferta dla miłośników Melpomeny. Na 30 marca zaplanowany jest Powiatowy Przegląd Teatrów Jednego Aktora "Dotyk Teatru". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego. Zgłoszenia, za pośrednictwem szkół, do 19 marca. Szczegóły w regulaminie na stronie internetowej biblioteki (w zakładce „konkursy”).

[IMG]3[/IMG]

20 marca o godz. 17.00, z okazji Światowego Dnia Poezji, biblioteka organizuje, natomiast, spotkanie poetów z terenu powiatu wejherowskiego. Pod hasłem „Wyprodukujmy wiersz” odbędzie się dyskusja na temat miejsca poezji we współczesnym świecie połączona z prezentacją własnej twórczości oraz Turniej Jednego Wiersza. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu do 18. marca. Szczegóły na stronie internetowej biblioteki.