Teatr Gdynia Główna - nadchodzące wydarzenia

Filmy, Gdynia

Data 21.03.2015 12:00-29.03.2015 00:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Adres Plac Konstytucji 1
Miejscowość Gdynia
Bilety 15-30 zł

Najbliższe wydarzenia w Teatrze Gdynia Głowna:


Spektakl Bjóro - w reżyserii Marcina Groty - 21 marca o godz. 19

[IMG]4[/IMG]

Bjóro to cykl zabawnych, surrealistycznych skeczy inspirowanych realiami pracy w biurze. Sytuacje, które każdy pracujący w biurze z pewnością nie raz przeżył, pełne humoru puenty, ciągłe gry słów, dowcipne piosenki – wszystko to składa się na wieczór w teatrze, który niełatwo będzie zapomnieć. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego Fotel ma plecy, a Kaloryferowi wystają wszystkie żebra – a poza tym chcesz na chwilę zastanowić się nad otaczającą Cię rzeczywistością – przyjdź do Teatru Gdynia Główna.

21 marca godz. 19

Bilety: 20/ 30 zł


Stacja Bajek - Braciszek i Siostrzyczka na podstawie baśni Braci Grimm w reżyserii Luby Zarembińskiej - 22 marca o godz. 12

[IMG]2[/IMG]

Dwie aktorki, stół, wielka, kolorowa skrzynia. I nic więcej. Gdzie scenografia? Gdzie lalkowi bohaterowie? Tajemnicę spektaklu skrywa wspomniany kufer. To z niego wyłania się tytułowe rodzeństwo oraz inne postaci. Znajdują się w nim również kolorowe klocki, z których powstanie las, dom, zamek – cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci.

Przedstawienie opowiada historię chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię. Nastrój opowieści budują piosenki śpiewane a capella. Lalki wg projektu argentyńskiej scenografki Magdaleny Baragli wykonane zostały przy współpracy z reżyserką Lubą Zarembińską.

22 marca o godz. 12

Bilety: 15 zł


Stacja Bajek – Wielkie Ciasto inspirowany opowiadaniem J.R.R. Tolkiena Kowal z Podlesia Większego w reżyserii Piotra Srebrowskiego - 29 marca godz. 12

[IMG]3[/IMG]

Spektakl przygotowany przez Piotra Srebrowskiego jest wesołą, zabawną i przede wszystkim ciekawą opowieścią o losach młodego Kowalczyka według opowiadania Johna Ronalda Reuela Tolkiena "Kowal z Podlasia Większego". Kowalczyk odnajduje w cieście tajemniczą gwiazdkę, która umożliwia mu podróż do krainy czarów. Bohater nie namyślając się wiele z tej okazji korzysta, nurkując w głąb... stołu, na którym toczy się wcześniej akcja.

29 marca godz. 12

Bilety: 15 zł