Fair Weather Friends

Koncerty, Gdańsk-Wrzeszcz

Data 05.03.2015 20:00
Miejsce AK PG Kwadratowa,
Adres ul. Siedlicka 4
Miejscowość Gdańsk-Wrzeszcz
Bilety 25 zł , w przedsprzedaży 20 zł, 58 347-12-10

Koncert w ramach trasy promującej debiutancką płytę FWF "HURRICANE DAYS"

Linki do odsłuchu:

Spotify: www.open.spotify.com/album/2UIdbTh9Fsd5364Yk2iFUG "Fake Love" https://www.youtube.com/watch?v=-LREF8OVJJo "Cardiac Stuff": www.youtube.com/watch?v=94sXFayuUXg "Fill this up": www.youtube.com/watch?v=7YYFwDGrBkQ

Cała płyta Hurricane Days: https://www.youtube.com/watch?v=xoIN9L22-ek

http://fwfband.pl/ https://www.facebook.com/fair.w.friends

""Hurricane Days" to nowoczesny pop na światowym poziomie." - P. Gzyl (Onet.pl)

"Warto wyłowić "Hurricane Days" z mnogości elektronicznych płyt, bo debiut Fair Weather Friends jest pełen kapitalnych piosenek" - J. Świąder (Gazeta Wyborcza)

"Fair Weather Friends nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Hurricane Days to płyta tyle przebojowa, co zaskakująca, brzmiąca tak, jakby każdy z czwórki muzyków robił wszystko po swojemu i jednocześnie nie przeszkadzał innym członkom zespołu. Efekt? Jeden z najbardziej charakterystycznych stylów, który trudno porównać z czymkolwiek innym" - H. Grupa (Brand New Anthem)

Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki.

Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci "Nadzieją Roku 2013" przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open'er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw - jest jedynie początkiem drogi.

Zagłębiowsko-śląski kwartet nie idzie na łatwiznę i gra na koncertach jako pełny skład, nie ma więc miejsca na pół-playbackowe ściemy. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, który eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę. Na swoim koncie mają już ponad 100 występów w Polsce i za granicą.

Dotychczasowa dyskografia zespołu składa się z EP-ki "Eclectic Pixels" oraz multimedialnego singla "Fly By" (wybranego singlem roku 2013 przez słuchaczy Radia Roxy FM) nie wyczerpuje repertuaru koncertowego, bo FWF właśnie wydali album (wyd. Warner Music Poland) zatem na koncercie możecie spodziewać się nowych, wcześniej niepublikowanych utworów.

Muzyka Fair Weather Friends ulega ciągłej ewolucji. Pomiędzy nawiązaniami do lat 70. i 80., soczystego synth-popu, elektronicznymi improwizacjami króluje zaraźliwa melodia.

Support: JÓGA

Oni brzmią jak King Krule! - powiedzieli będący pod ogromnym wrażeniem muzycy islandzkiej kapeli Low Roar, kiedy dwóch nastolatków ze Śląska zagrało support przed ich krakowskim koncertem. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. Gdy występowali na scenie X Faktora Kuba Wojewódzki powiedział: To zaszczyt Was spotkać. Poznajcie i Wy, przekonując się o wyjątkowości Jógi.

Jóga tworzy od 2013 r. Ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów, również w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Low Roar, Fismoll, Rebeka, The Dumplings czy Pustki.

W październiku 2014 r. własnym sumptem wydali epkę zatytułowaną "Skin", która zawiera 6 utworów. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na debiutancki album i szukają wydawcy.

Wśród największych inspiracji wymieniają jednym tchem takich artystów jak: Björk, London Grammar, Crystal Castles i Daughter.

Media o Jódze:

Jóga to jedno z najciekawszych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy. Utalentowani, wrażliwi i zaskakująco dojrzali - Olga Stachowicz, Music Is.

Jóga udowadnia, że niewielkimi środkami można przekazać bardzo wiele. Dwóch nastolatków ma niesłychaną wrażliwość, którą widać nawet bardziej w nich samych niż słychać w ich muzyce - Hubert Grupa, Brand New Anthem.

www.facebook.com/jogamusic https://soundcloud.com/jogajogamusic

kiedy: 5 marca, godz. 20:00 gdzie: Gdańsk-Wrzeszcz, AK PG Kwadratowa, ul. Siedlicka 4

!WAŻNE! Przed wejściem do klubu konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. Wstęp dla osób niepełnoletnich wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Prosimy również zapoznać się z dostępnym na stronie, regulaminem klubu.

Informacja o biletach: bilety: 20zł (przedsprzedaż) /22zł (eventim)/ 25zł (w dniu koncertu)

do nabycia:

-w biurze klubu (Bratniak, p. 211) w godzinach 10:00-15:00 (od 15.01)

-w punktach sprzedaży eventim (Empik, Media Markt, Saturn i wiele innych)*

-on-line (www.eventim.pl)