Jarboe

Koncerty, Gdynia

Data 28.02.2015 20:00
Miejsce Klub Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 55 zł , w przedsprzedaży 45 zł

Koncert amerykańskiej wokalistki Jarboe, która obecnie skupia się na karierze solowej, natomiast kiedyś występowała z zespołem Swans. Obok na scenie będzie można usłyszeć Helen Money oraz polski duet Piotr Cisak & Paweł Oleksiński.

JARBOE (USA)

Pochodząca z Nowego Orleanu Jarboe La Salle Devereaux, jak naprawdę nazywa się artystka, swego wieku nie ujawnia. Nigdy nie chciała też mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Przez kilkanaście lat była w związku z Michaelem Girą i wraz z nim odpowiadała za największe sukcesy legendarnej grupy Swans. Śpiewała w niej i grała na klawiszach. Alkoholizm Giry położył kres formacji i ich związkowi. Szybko okazało się, że Jarboe świetnie daje sobie radę sama. Co więcej, ma niesamowite możliwości wokalne, pasujące do szerokiego wachlarza stylistycznego, od tanecznej elektroniki do ekstremalnego metalu. Od lat stacjonuje w Atlancie, a na koncie ma kilkadziesiąt płyt i ogrom kolaboracji - choćby z Philem Anselmo, Justinem K. Broadrickiem, zespołami Byla, Neurosis i Jesu. Jej dobrym kumplem jest Maynard James Keenan z Tool. W Polsce gościła wielokrotnie, ze Swans i solo. Artystka wybitna, tajemnicza, o zmiennych obliczach i ogromnych możliwościach.

Facebook

Helen Money (USA)

Helen Money, a właściwie - Alison Chesley, pochodzi z Los Angeles. Gra szeroko pojęty doom na wiolonczeli podłączonej do rozmaitych efektów. Tajniki gry na tym instrumencie Helen poznała dogłębnie na studiach na uniwersytecie w Chicago. Może nie jest jeszcze tak znana jak Jarboe, ale na pewno ma się czym pochwalić. Współpracowała z Anthrax, Disturbed, Mono, Broken Social Scene i Bobem Mouldem. Gdy kuratorami słynnego festiwalu All Tomorrow's Parties byli Portishead, zaprosili nań właśnie Helen. Podobnie postąpili na późniejszej edycji imprezy muzycy Shellac (w tej kapeli gra słynny producent Steve Albini). Ostatnią solową płytą w dorobku Helen Money jest "Arriving Angels" z 2013 roku. To ją Amerykanka będzie promować w Polsce. Choć to tylko jeden instrument sprzężony z wieloma efektami, artystka potrafi stworzyć nieprawdopodobne, wciągające, wręcz mistyczne widowisko.

Strona

Facebook

PIOTR CISAK & PAWEŁ OLEKSIŃSKI

Piotr Cisak (Kepa Yew) - pochodzi z Gdańska. Przez rok prowadził autorskie audycje w Radiofonii (2011/12). Aktualnie związany z www.polyphonia.pl. Występował u boku takich artystów jak Jan Jelinek, Aidan Baker, Leah Buckareff, Nadja, Mathias Delplanque, Plaid, Martyn, William Basinski, Andy Stott, AnD, Loscil, Talvihorros, Iroha , Dadub, Milton Bradley, Jacaszek, a także na festiwalach Audioriver 2012, Ambient Park 2012 i VII After Party Tauron Nowa Muzyka.

Paweł Oleksiński - perkusista, gra tradycyjną polską muzykę, współtworzył spektakle muzyczne ' śpiewogry', tworzy instalacje na pograniczu teatru i muzyki, inspiruje się dźwiękami otaczającymi go w życiu codziennym.

BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 48 zł (Eventim) / 55 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 11:00-21:00, nd. - 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony, cena w sieci - 48 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.