Piotr Schmidt Electric Group feat. Ernesto Simpson

Koncerty, Gdańsk

Data 27.02.2015 19:00
Miejsce Scena Muzyczna Gdańsk
Adres Powstańców Warszawskich 25
Miejscowość Gdańsk
Bilety 35 zł , w przedsprzedaży 25 zł

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza wszystkich miłośników muzyki na niepowtarzalny koncert jazzowy. Połączenie polskiego zespołu z kubańskim perkusistą. Piotr Schmidt Electric Group we współpracy z Ernesto Simpson zagrają 27 lutego o godz. 19 w budynku Sceny Muzycznej, przy ul. Powstańców Warszawskich 25.

Na koncert zapraszamy wszystkich miłośników wyśmienitej muzyki, pełnej magii, nagłych zwrotów akcji, muzyki, która będzie charakteryzować się dużą dowolnością interpretacyjną i aranżacyjną. Klimat koncertu, przepełniony urzekającą harmonią, pozwoli ponieść emocje w rytm wykonywanych utworów.

Piotr Schmidt Electric Group, to elektryczno-groove'owy zespół, założony w kwietniu 2011 roku. Członkowie zespołu, to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych, wybitni młodzi artyści którzy tym razem postanowili zmieszać różne im bliskie style w jeden niepowtarzalny tygiel muzyczny, łącząc przestrzenny jazz z takimi stylami jak fusion, soul, R&B czy muzyka filmowa. Od momentu założenia zespołu zagrali wspólnie ponad 70 koncertów, w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Zespół zadebiutował płytą "Silver Protect" wydaną we wrześniu 2012 r. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

Ernesto Simpson, to urodzony na Kubie, światowej sławy perkusista specjalizujący się w jazzie i muzyce latynoskiej. Tylko w ciągu ostatnich lat współpracował z takimi artystami jak: Paquito D'Rivera, Richard Bona, Gonzalo Rubalcaba, Michael Brecker, Mike Stern, Herbie Hancock, James Genus, Ron Affif, Samuel Torres, Manuel Valera czy Rodriguez Bracia.

W skład wykonawców koncertu wchodzą: Piotr Schmidt - trąbka Tomasz Bura (UK) - klawisze, syntezatory Andrzej Święs - gitara basowa, efekty Ernesto Simpson (CUB) - perkusja

Bilety w cenie 25 zł, w przedsprzedaży, będzie można nabyć w Scenie Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl. W dniu koncertu bilety dostępne będą w cenie 35 zł.