19 Wiosen zagrają w Gdyni

Koncerty, Gdynia

Data 27.02.2015 20:00
Miejsce Klub Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu

Muzycy 19 Wiosen odwiedzą Gdynię w ramach trasy promującej najnowszy album “Cinema Natura”. Zespół wystąpi 27 lutego w klubie Ucho. Na scenie zobaczymy też grupę Bruno Światłocień. Po koncertach planowane jest afterparty z muzyką 80's, 90's, punk, ska, disco.

19 Wiosen to jeden z ciekawszych zespołów instrumentalno-wokalnych w Polsce. Rozpoznawani są za sprawą charakterystycznego gitarowo-syntezatorowego brzmienia tworzonego przez Grzegorza „Fagota” Fajngolda oraz zastanawiających swym pesymizmo-optymizmem tekstów Marcina Pryta. Na uwagę zasługuje współpraca zespołu z Wilhelmem Sasnalem: koncerty w związku z otwarciem wystaw artysty w Polsce i we Włoszech, a także wspólna praca przy filmach. Ostatnia dotychczas płyta „Pożegnanie ze światem” została wydana przez Galerię Raster wiosną 2010 roku.

Najnowszy album, zatytułowany „Cinema natura” ukazał się 4 grudnia 2014 roku nakładem wytwórni Antena Krzyku. W 14 piosenkach pojawiają się dawno oczekiwane przez sympatyków dziewiętnastowiosennego grania, miejskie historie, ale tym razem dziejące się w niedalekiej przyszłości, w zapoznanej aglomeracji Neo-Lodz. Płytę wspólnie produkowali trzej producenci Bartosz Adamiak, Paweł Cieślak i Kamil Łazikowski. Zespołowi chodziło o różnorodność brzmień i suwerenność opowiadanych historii. „To ma być ścieżka dźwiękowa do krótkich filmów z zimy roku 2061, słuchana na starej empetrójce z lat dziesiątych XXI wieku. Nie stać nas było na nakręcenie do tego czternastu klipów ale może nasza wierna publiczność podejmie ten wysiłek wyobraźniowy we własnych głowach” - mówi wokalista 19 Wiosen.

Zespół to sekstet, oprócz Fajngolda i Pryta współtworzą go: basista Bartosz Adamiak, perkusista Łukasz Klaus, gitarzyści Piotr Andrzejewski i Aleksander Gemel.

Koncert 19 Wiosen + Bruno Światłocień

Afterparty: dj Fagot (19 Wiosen) i dj Nebaz 70/80/90/punk/ska/disco

27 lutego, Klub Muzyczny Ucho, start: 20:00

bilety: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu

dystrybucja: klub Ucho i bileteria Eventim.