Walentynki w Teatrze Miejskim w Gdyni

Filmy, Gdynia

Data 14.02.2015 19:00-22.02.2015 00:00
Miejsce Teatr Miejski
Adres ul. Bema 26
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł

Molier CHORY Z UROJENIA w reżyserii Tomasza Mana

14, 15 lutego, godz. 19.00 Duża Scena

[img_r]2[/img_r]

Arcykomedia Moliera w ponadczasowym wydaniu, której reżyserem jest twórca tak lubianych przez gdyńską publiczność spektakli jak: Bóg mordu, Związek otwarty, Dzień świra, czy Kolacja dla głupca.

Niezwykle zabawnie opowiedziana historia hipochondryka Argana (w tej roli Bogdan Smagacki), demaskująca zarówno głęboko skrywane słabości człowieka jak i bezradność, czy może wyrachowaną bezwzględność medycyny wobec egzystencjalnych rozterek. Choroba jako metoda radzenia sobie z wszelkim złem, manipulowania otoczeniem, zwrócenia na siebie uwagi, czy też sposób na ucieczkę od samotności. Wszystko to praktykujemy od wieków. Dlatego aktualność napisanej z brawurą, humorem i refleksją sztuki Moliera, nie przemija z czasem, a wręcz znakomicie wpisuje się w postęp cywilizacyjny.

Jak na klasyczną komedię mistrza przystało, wszystko kończy się happy endem.

Więcej szczegółów TUTAJ


Wspomnienie karnawału w Teatrze Miejskim w Gdyni

Kupując bilet na dowolny spektakl w lutym i marcu

  • bilet na Awantury Weneckie w cenie 20 zł

[img_r]3[/img_r]

Carlo Goldoni AWANTURY WENECKIE w reżyserii Tadeusza Bradeckiego

20, 21 lutego, godz. 19.00 Duża Scena

Teatr komediowy Goldoniego dopiero niedawno ukazał się w polskim tłumaczeniu, stąd z dumą, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przygotowujemy jego polską prapremierę, pod nowym tytułem Awantury weneckie. Oto autor daje nam okazję, by zajrzeć tam, gdzie wzrok widza teatralnego zwykle nie sięga, czyli za kulisy. A tam pulsuje serce teatru, które bije dla publiczności. Tam powstaje przedstawienie, tam rywalizują ze sobą gwiazdy, walczą o role, o pozycję w zespole, domagają się uwagi i poklasku. Barwne typy, przemyślane intrygi, złośliwości i namiętności.

Oto Goldoniego współczesne spojrzenie na słynną commedię dell’arte, która od wieków bawi publiczność wyrazistymi bohaterami i zabawnymi perypetiami. To właśnie jego Awantura w Chioggi inaugurowała pierwszą Scenę Letnią w Orłowie, dwadzieścia lat temu. Wówczas publiczność go pokochała.

Więcej szczegółów TUTAJ