II Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej - Music Everywhere!

Koncerty, Gdańsk

Data 06.06.2015 00:00
Miejsce Centrum św. Jana
Adres Świętojańska 50
Miejscowość Gdańsk

Wydarzenie tworzone przez ludzi z pasją, które ma inspirować i rozwijać. Bądź jego częścią!

Festiwal powstał z myślą o młodych ludziach, których połączyła pasja do śpiewu i wspólnej zabawy. Współczesna muzyka chóralna to nisza, która nie doczekała się jeszcze w Polsce wydarzenia, pozwalającego tym wszystkim ludziom spotkać się i dzielić swoimi umiejętnościami, zarażać wzajemnie pozytywną energią oraz promować swoje osiągnięcia.

W odpowiedzi na te właśnie potrzeby powstał festiwal "Music Everywhere!". Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce!

[img_r]2[/img_r]

O FESTIWALU

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! odbyła się w 2014 roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród chórów, dyrygentów, jak i licznej widowni. W ubiegłorocznym konkursie udział wzięło 11 chórów z Pomorza i sąsiadujących regionów, m.in.: Zespół Wokalny Art’n’Voices z Wejherowa - laureat Grand Prix, Chór Nadzieja z Nakła nad Notecią i Kameralny Chór Mieszany Duc In Altum z Gdyni. W czerwcu bieżącego roku, w zabytkowej przestrzeni Centrum św. Jana w Gdańsku odbędzie się druga edycja Festiwalu. Ponownie obok współczesnych dzieł muzyki poważnej będzie można posłuchać wokalnych opracowań przebojów pop czy pieśni gospel.

6 czerwca 2015 roku w Centrum św. Jana w Gdańsku odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! Jest to wydarzenie stworzone nie tylko z myślą o nowoczesnych brzmieniach chórów i zespołów wokalnych, lecz również jako przestrzeń do spotkań tych, którzy swym śpiewem chcą łamać schematy i pokazywać bezkompromisowe novum. To niespotykane dotąd w swym charakterze przedsięwzięcie daje okazję do przenikania się wielogatunkowych, współczesnych trendów muzycznych, a także do wzajemnej inspiracji.

II Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere!“ to wydarzenie kulturalno-muzyczne polegające na rywalizacji zespołów chóralnych wykonujących repertuar współczesny ( to jest pochodzący z XX i XXI wieku) oraz utwory gdańskich kompozytorów. 

Spośród zgłaszających się zespołów, na podstawie wskazania przez radę artystyczną zostaną zaproszone chóry reprezentujące wysoki poziom wykonawczy. Planowany jest udział około 15 zespołów o szacunkowej łącznej liczbie 300 członków. Chóry będą konkurowały w następujących kategoriach: chóry kameralne (do 23 osób), chóry mieszane (od 24 osób), chóry jednorodne (żeńskie oraz męskie) oraz chóry dziecięce i młodzieżowe. Każdy z zespołów zaprezentuje ok. 15 minutowy repertuar.

Oceny poziomu wykonawczego dokona jury składające się z wybitnych, doświadczonych przedstawicieli polskiej chóralistyki.

MIEJSCE FESTIWALU

Centrum św. Jana w Gdańsku. To budynek o niesamowitej historii, położony w sercu historycznej części Gdańska. Odbywają się w nim liczne koncerty, pokazy, przedstawienia, wystawy i inne wydarzenia artystyczne. Centrum św. Jana to miejsce, gdzie następuje naturalna synchronizacja pomiędzy zachowanym dziedzictwem historyczno-kulturowym a współczesnością.

Szóstego czerwca musisz być z nami!

ZGŁOSZENIA

Impreza skierowana jest przede wszystkim do chórów amatorskich działających samodzielnie lub przy domach kultury, parafiach, szkołach ogólnokształcących, muzycznych i uczelniach wyższych. Uczestnicy mogą startować w następujących kategoriach: chóry mieszane (min. 24 osoby), chóry mieszane kameralne (do 23 osób), chóry jednorodne (żeńskie oraz męskie) oraz chóry dziecięce i młodzieżowe. Oceny poziomu wykonawczego dokona jury składające się z wybitnych przedstawicieli polskiej chóralistyki, a najlepsze zespoły otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe oraz wyróżnienia. Jury wyróżni także najlepszego dyrygenta Festiwalu.

Jesteś dyrygentem, współprowadzącym, instruktorem chóru, zespołu wokalnego? A może jesteś aktywnym chórzystą, biorącym udział w projektach muzycznych? Być może masz wśród swoich znajomych kogoś, kto uczestniczy w życiu chóralnym? Jeżeli tak, przyjmij zaproszenie do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere!

Dzień przed przesłuchaniami konkursowymi zaplanowano dodatkowe warsztaty wokalne prowadzone przez dr hab. Agnieszkę Franków-Żelazny, jedną z najbardziej znanych i cenionych chórmistrzyń w Polsce. Uczestnicy drugiej edycji Festiwalu będą mogli skorzystać z bezpośrednich konsultacji z ekspertem, udoskonalić swój warsztat wykonawczy i zyskać cenne doświadczenie tak istotne w dalszym rozwoju artystycznym.

Zespoły i chóry, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 28 lutego 2015 roku Szczegóły TUTAJ

Facebook