Ballady i Romanse Rosyjskie w wykonaniu Julii Vikman

Koncerty, Gdynia

Data 22.02.2015 17:00
Miejsce Caffe Anioł
Adres Jana Kilińskiego 6
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł

Zapraszamy na ostatni koncert w tym roku "Ballady i Romanse Rosyjskie" w wykonaniu Julii Vikman.

Tego wieczoru usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, jak również Czesława Niemena. Piosenki - takie jak "Gari gari maja zwezda", "Modlitwa" , "Podmoskiewskie wieczory", "Oczy czarne", "Brodziaga", "Kolokolczik", "Trojki dwie", "Ciemna noc", "To Ostatnia Niedziela" i wiele innych.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyla się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu oraz sama uczyla muzyki.

Po przeprowadzeniu się do Polski (Gdańsk), Julia rozpoczyna kariere solową i zaklada swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu "Ballady i Romanse Rosyjskie". Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W roku 2008 Julia Vikman wydje nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. "Podmoskiewskie wieczory" www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012r. pojawił się drugi album Julii - "Bielyje rozy" www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak "Kalinka" czy "Oczy czarne" wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu - jak piosenka "Milenkij ty mój", wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór "To ostatnia niedziela" prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki - po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku - w wykonaniu gospodyni.

Po premierze 13 lipca 2013r. W sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem "Ballady i romanse rosyjskie", która już staje się kultową wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

Koncert: niedziela, 22 lutego 2015r. o godz. 17.00

Miejsce: Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6, Gdynia

Wstęp 20 zł. po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni - nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych

Dodatkowe informacje: tutaj oraz tutaj

Serdecznie zapraszamy!