Bieg Urodzinowy Gdynia 2015

Sport,

Data 21.02.2015 00:00
Miejsce Gdynia
Bilety 30 zł

Pierwszy bieg cyklu Grand Prix Gdyni coraz bliżej! Od 26 stycznia miłośnicy biegania mogą zapisywać się na Bieg Urodzinowy za pośrednictwem dedykowanej zakładki na stronie. Zapisy potrwają do 9 lutego. Kwota wpisowego pozostaje bez zmian i wynosi 30 złotych.

Korekta trasy, starty falowe

Dla wygody uczestników wszystkie biegi GPX Gdyni 2015 odbędą się na zmodyfikowanej trasie. - Umożliwi to wprowadzenie startów falowych, dzięki którym usprawnimy przepływ biegaczy w początkowych jej fragmentach - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Nowa trasa wiedzie ulicami Waszyngtona, Wendy, Polską, następnie Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, ponownie Wendy i wzdłuż Placu Kaszubskiego aż do Świętojańskiej. Dalsza część pozostaje bez zmian - ze Świętojańskiej biegacze zakręcają w Piłsudskiego, a następnie Bulwarem Nadmorskim wracają na Skwer Kościuszki.

Medal "Podium" dla najwytrwalszych

Medale GPX Gdyni od lat uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Polsce. W zeszłym roku uczestnicy mogli zdobyć figurkę Daru Pomorza. Także i tym razem przygotowano coś specjalnego... Tegoroczny medal cyklu GPX Gdyni tradycyjnie składa się z czterech elementów, które po złożeniu w całość stworzą figurkę podium wraz z trzema uczestnikami. - W ten sposób chcemy podkreślić, że w gdyńskich biegach wszyscy uczestnicy są wygranymi, bez względu na osiągnięty wynik - mówi Marek Łucyk. - Medal GPX Gdyni 2015 ma przypominać, że najważniejsze to czerpać radość z biegania w gronie innych miłośników aktywności fizycznej - dodaje.

Dedykowana podstrona

Specjalnie na potrzeby biegaczy stworzona została podstrona wydarzenia, na której zamieszczony zostanie komplet informacji dotyczących biegu. Na jej łamach zamieszczane będą formularze zapisów, listy startowe, wyniki, pliki do pobrania, a także bieżące informacje. Podstrona funkcjonowała będzie w ramach witryny

Imprezy towarzyszące

Wzorem lat ubiegłych wszystkie biegi cyklu GPX Gdyni poprzedzone zostaną Marszami Nordic Walking. Nowością będzie w tym roku Bieg Malucha, czyli impreza dla najmłodszych biegaczy i ich rodziców. Wydarzenie dedykowane będzie dzieciom w wieku przedszkolnym. Każde z nich będzie miało do przebiegnięcia 180 metrów wzdłuż Skweru Kościuszki.

Biegiem po ... nową Hondę Jazz

Jeden z tegorocznych sponsorów - firma Honda Gdynia - przygotowała dla uczestników GPX Gdyni specjalną nagrodę. Każdy, kto weźmie udział w przynajmniej trzech biegach całego cyklu, będzie mógł wygrać nową Hondę Jazz.