Koncert Walentynkowy na Ostatki

Koncerty, Gdynia

Data 17.02.2015 19:00
Miejsce Caffe Anioł
Adres Jana Kilińskiego 6
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł

Zapraszamy na koncert z nowym programem artystycznym pt. Koncert Walentynkowy na Ostatki - przeboje operowe i operetkowe.

Caffe Anioł, Gdynia, wtorek, Ostatki, 17 lutego 2015 rok, godzina 19.00

Wstęp: 20 zł. po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni

Wystąpią:

  • Ewa Dorawa - Jurkiewicz - mezzosopran

  • Ireneusz Tuchanowski - tenor

  • Ewa Pralicz - akompaniament

Kilka słów o artystach:

Ireneusz Tuchanowski - tenor Swoją karierę artystyczną Ireneusz Tuchanowski rozpoczął w latach 60-tych w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod dyrekcją Danuty Baduszkowej. Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie pod opieką Zofii Janukowicz, Haliny Mickiewiczówny i Zbigniewa Bogdańskiego. W latach 70-tych śpiewał w Centralnym Artystycznym Zespole Wojska Polskiego w Warszawie, z którym odbył liczne tournee po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, ZSRR, Bułgarii i Francji. W późniejszych latach doskonalił swoją sztukę pod kierunkiem Marii Fołtyn, Jana Kusiewicza i Andrzeja Kijewskiego. Z powodzeniem wykonuje repertuar operetkowy, ale też operowy, sakralny, a nawet rozrywkowy.

Ewa Pralicz - akompaniament Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym-fortepian oraz puzon.

Ewa Pralicz zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Gdańsku w kategorii instrumentów dętych blaszanych. Po ukończeniu studiów koncertowała w Sztokholmie, Bejrucie,Monte Carlo oraz na terenie USA w Dallas, Los Angeles, jako pianistka muzyki klasycznej i rozrywkowej, także akompaniowała skrzypkowi Hubertowi Pralicz, który kontynuuje tournee po USA.

Od 2000 roku jest organistką i akompaniatorką chórów Diecezji Gdańskiej. Specjalizuje się w sakralnej muzyce solowej i chóralnej, m.in.A.Vivaldiego "Gloria" oraz "Magnifikat" a także G.Faure "Requiem", Wykonuje również muzykę klasyczną i rozrywkową.

Ewa Dorawa-Jurkiewicz - mezzosopran

Studia muzyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim u wybitnej śpiewaczki prof. Bożeny Porzyńskiej. Po studiach związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno jako solistka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Operetki w Szczecinie. Do swoich największych osiągnięć artystycznych Ewa Dorawa-Jurkiewicz zalicza rolę Carmen z op. "Carmen" G. Bizeta, którą wykonywała z wielkim powodzeniem w Operze "Nova" w Bydgoszczy pod dyr. Maestra Andrzeja W. Jurkiewicza. Działalność artystyczną śpiewaczki obejmuje również muzykę kantatowo-oratoryjną oraz występy z orkiestrami symfonicznymi. Ewa Dorawa brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Wokalnej w Bad Durkheim (Niemcy), gdzie dokonała archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia Kantaty "Lauda Sion" op. 73 F. Mendelssohna Bartholdiego. Występowała kolejno w krajach Europy Zachodniej: Szwecja, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy. Artystka została również zaproszona przez Andrzeja W. Jurkiewicza do współpracy w nagraniach muzyki sakralnej i operowej dla Kastle Enterprises Int. Philadelphia USA.

Ewa Dorawa-Jurkiewicz zajmuje się również pracą pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy