Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Obscure Sphinx

Koncerty, Gdynia

Data 29.05.2015 20:00
Miejsce Ucho
Miejscowość Gdynia

Obscure Sphinx powstał w 2008 roku. Muzycznie usytuowany gdzieś między nowoczesnym doom a post metalem, nie boi się czerpania inspiracji z innych gatunków. Jego pierwszy album, „Anaesthetic Inhalation Ritual” z 2011 roku, został uznany za jeden z najciekawszych debiutów w polskim metalu od lat.

Koncerty zespołu, oparte na miażdżącej rytmice 8-mio strunowych gitar i 6-strunowego basu oraz wspierane przez nieprawdopodobne wręcz możliwości wokalistki, pozwoliły grupie wypracować bardzo dobrą pozycję na rynku, czego dowodem jest coraz szerszy odbiór, zarówno w kraju, jak i za granicą. W swej historii zespół dzielił scenę m.in. z Amon Amarth (se), Coroner (ch), Crippled Black Phoenix (uk), Rosetta (us), City of Ships (us), At The Soundawn (it). Był także gościem na trasach Behemoth (PL) Tides From Nebula (PL) i Blindead, a także odwiedził szereg scen festiwalowych, takich jak Metalfest Open Airs, Off-Festiwal, Castle Party, niemiecki Summer Breeze, dwukrotnie czeski Brutal Assault, Gothoom Fest w Słowacji czy Devilstone na Litwie.

W listopadzie 2013 ukazała się druga płyta formacji – „Void Mother”, przyjęta przez krytykę i fanów równie dobrze jak debiut. Zespół zagrał także dwie headlinerowe trasy w Europie (Czechy, Francja, Holandia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania), ugruntowując swoją pozycję na scenie. W chwili obecnej jest zaplanowana wiosenna trasa na południu Europy i w Polsce, muzycy rozpoczynają także pracę nad trzecim albumem.

Obecny skład zespołu: - Zofia „Wielebna” Fraś – vocals, samples - Tomasz „Yony” Jońca – guitars - Aleksander „Olo” Łukomski – guitars - Michał „blady” Rejman – bass - Mateusz „Werbel” Badacz – drums