Koncert "Muzyczny świat Meksyku"

Koncerty, Gdynia

Data 26.02.2015 00:00
Adres Rotterdamska 9
Miejscowość Gdynia
Bilety KupBilecik.pl

Znany gdański artysta, perkusista Piotr Sutt zaprosił swoich przyjaciół - znakomitych muzyków z Meksyku, żeby wspólnie z nimi zaprezentować Trójmiejskiej publiczności niepowtarzalną muzykę obu Ameryk, jej głębię, tradycję i niepowtarzalność.

Javier Nandayapa i Mirna Yam są artystami koncertującymi na całym świecie prezentując melomanom piękno i niepowtarzalność ich rodzimej tradycji. Mirna Yam, Javier Nandayapa i Piotr Sutt - trio, które powstało podczas Międzynarodowego Festiwalu Marimbowego w Meksyku tym razem wystąpi w składzie powiększonym o młodego wibrafonistę Bartłomieja Sutt i znakomitego pianistę, kameralistę - Michała Kuzimskiego.

Meksyk to tajemniczy i fascynujący kraj o wspaniałej kulturze, zabytkach Inków, Azteków i Majów oraz niepowtarzalnej muzyce. Jednym z narodowych instrumentów Meksyku jest MARIMBA - królowa instrumentów perkusyjnych. Marimba jest największym, najwspanialszym instrumentem perkusyjnym o szlachetnym i bajecznym brzmieniu, który będzie głównym bohaterem koncertu. Koloryt latynoamerykańskich instrumentów perkusyjnych, północnoamerykańskiego wibrafonu, peruwiańskiego Cajon, indiańskich grzechotek, ponad kulturowego fortepianu i wielu innych tajemniczych instrumentów - będą muzycznym tłem do opowieści o tajemnicach dalekiej kultury.

Bajeczne i taneczne rytmy muzyki meksykańskiej kryją w sobie ogrom energii i koloru, które przeniosą wszystkich w odległą i niezapomnianą muzyczną podróż. Na koncercie pojawią się najpiękniejsze melodie meksykańskie, brazylijskie, argentyńskie, tworzące opowieści o życiu, tańcu oraz śpiewie mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej.

Javier Nandayapa Jeden z najlepszych na świecie marimbafonistów. Rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1989 roku ze słynną grupą Marimba Nandayapa, z którą wspólnie koncertował w ponad 30 krajach Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki i USA. W zespole pozostał do 2011 roku, nagrywając wspólnie 16 płyt. W 1992 roku rozpoczął solową karierę, podróżował i koncertował na całym świecie. Występuje podczas licznych festiwali perkusyjnych oraz z osobnymi koncertami. Jako solista zagrał także z kilkunastoma orkiestrami symfonicznymi z między innymi z Meksyku, Argentyny, Paragwaju i Litwy. Jako solista nagrał 8 albumów.

Mirna Yam Ukończyła państwowe konserwatorium w Meksyku. Występuje, jako solistka i w zespole. Gościnnie koncertowała z najważniejszymi orkiestrami symfonicznymi. Promuje muzykę perkusyjną poprzez liczne koncerty dydaktyczne. Od 2004 jest członkiem Trio Zur razem z Antonio Barberena i Javier Nandayapa.

Piotr Sutt Solista perkusista, kameralista, pedagog, animator kultury, propagator sztuk muzycznych. Założyciel i lider Gdańskiej Grupy Perkusyjnej Jeunesses Musicales. Stypendysta "Jeunesses Musicales World Orchestra" w Berlinie, Wiedniu i Warszawie. Solista wielu renomowanych festiwali muzycznych (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Atenach, Festiwal Najnowszej Muzyki Perkusyjnej w Hanowerze, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Marimbowej w Villahermosa - Meksyk, Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Wilnie, Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku). Artysta koncertował w charakterze solisty na koncertach symfonicznych i kameralnych niemalże w całej Europie i Meksyku.

Bartłomiej Sutt Bardzo młody artysta - uczeń OSM I i II st. w Gdańsku a już doświadczony solista i kameralista występujący między innymi z Wileńską Grupą Perkusyjną, Gdańską Grupą Perkusyjną Jeunesses Musicales na międzynarodowych festiwalach perkusyjnych. Zdobywca II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym PAS pod patronatem UNESCO we Włoszech, oraz finalista Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Wilnie.

Współpracował w charakterze solisty i kameralisty z Polską Filharmonia Kameralną, Grupą MoCarta, Królewską Orkiestrą Salonową, Hevelius Brass, Emmanuelem Sejourne oraz Chórami UKW, UMK, UAM i Sopockim Chórem Kameralnym Continuo. Brał udział w nagraniach CD z Natalią Kukulską, Renatą Przemyk, Raz Dwa Trzy, Javierem Nandayapa (Meksyk), Arturem Andrusem i Miką Urbaniak. Pasjonuje się kameralistyką perkusyjną, muzyką etniczną a nade wszystko kulturą i sztuką Ameryki Łacińskiej prowadząc i tworząc brazylijskie Batucady.

Michał Kuzimski
Jest laureatem Konkursu na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie w 1994 r. oraz II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie im. F. Liszta we Wrocławiu w 1997 r. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Koncertował w wielu miastach Polski oraz poza granicami (Włochy, Rosja, Niemcy, Austria, Słowacja, Węgry). Jako akompaniator uzyskał wiele nagród i wyróżnień w konkursach o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. W swoim dorobku ma również kilka nagrań płytowych.

Javier Nandayapa (Meksyk) - marimba Mirna Yam (Meksyk) - instrumenty perkusyjne Piotr Sutt (Polska) -marimba, instrumenty perkusyjne, prowadzenie koncertu Bartłomiej Sutt (Polska) - wibrafon Michał Kuzimski (Polska) - fortepian

Bilety grupowe powyżej 10 osób w cenie 30 PLN pod numerem telefonu: 609 622 195

Kliknij TUTAJ i KUP BILET