Ruszyła akcja #FOTAdlaPSAKOTA. Razem z Tesco pomagamy zwierzętom przetrwać zimę!

Inne, Polska

Data 22.01.2015 00:00-11.02.2015 00:00
Miejscowość Polska

Tesco Polska już po raz siódmy zaprasza do udziału w akcji charytatywnej wspierającej zwierzęta w czasie zimy. W tegorocznej edycji udział bierze 10 fundacji i stowarzyszeń, które otrzymają środki finansowe na pomoc dla swoich podopiecznych. Wspierać ich będą jak zawsze klienci sklepów Tesco oraz internauci. Wszystko to pod hasłem #FOTAdlaPSAKOTA. Akcja rozpoczęła się 22 stycznia i potrwa do 11 lutego 2015 roku.

W dniach 22.01-11.02.2015 r. sieć handlowa Tesco Polska zaprasza wszystkich Internautów do wzięcia udziału w akcji charytatywnej #FOTAdlaPSAKOTA. Celem akcji jest wsparcie 10 fundacji i stowarzyszeń, a tym samym pomoc zwierzętom, które znajdują się pod ich opieką. O wsparciu akcji zadecydują zwycięzcy konkursu #FOTAdlaPSAKOTA, którzy rozdysponują aż 45 000 PLN! Kwota ta pochodzić będzie z zysku ze sprzedaży karmi marki własnej Tesco.

Jednocześnie w dniach 23-25 stycznia w wybranych sklepach Tesco w całej Polsce będzie trwała zbiórka karmy oraz pieniędzy. Lista sklepów dostępna jest na stronie www akcji.

Co zrobić, aby przyłączyć się do akcji?

Wystarczy wykonać zdjęcie ze swoim czworonożnym przyjacielem i opublikować je za pomocą aplikacji znajdującej się na stronie www.fotadlapsakota.pl. Na każde przesłane w ramach akcji zdjęcie, Internauci będą mogli oddawać swoje głosy. Następnie jury konkursu spośród finalistów wybierze dziesięć najbardziej kreatywnych fotek. Laureaci akcji #FOTAdlaPSAKOTA zostaną nagrodzeni bonami od firmy Tesco, a dodatkowo każdy zwycięzca najlepszego zdjęcia wybierze fundację lub stowarzyszenie, której przekaże środki na pomoc dla zwierząt. Do akcji zaangażowało się już wielu znanych blogerów.

  • Serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt do publikowania zabawnych zdjęć ze swoimi pupilami na stronie akcji #FOTAdlaPSAKOTA. Pokażmy naszą miłość do zwierząt! Na stronie znaleźć można aplikację do robienia zdjęć, jak również kreator memów do wykorzystania przy edycji fotek. W ten prosty sposób wszyscy miłośnicy czworonogów będą mogli wesprzeć akcję #FOTAdlaPSAKOTA. Wszystko po to, by pomóc naszym małym przyjaciołom, którzy sami o to wsparcie nie potrafią poprosić – mówi Marta Marczuk-Komiszke, Kierownik Planu dla Społeczności, Dział Społecznej Odpowiedzialności Firmy, koordynator akcji z ramienia Tesco.

Pomagajmy zwierzętom poprzez edukację!

W Polsce działa wiele organizacji prozwierzęcych, które na różne sposoby pomagają zwierzętom. Jedną z nich jest Fundacja Czarna Owca Pana Kota. To jedyna w Polsce organizacją prozwierzęca łącząca praktykę pomocy zwierzętom z teorią praw zwierząt. Zajmuje się pomocą zwierzętom, propagowaniem praw zwierząt oraz promocją weganizmu.

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o zwierzętach, nie dostrzegamy i nie rozumiemy ich potrzeb. Odpowiednia edukacja pomoże to zmienić.

  • Od 5 lat Fundacja Czarna Owca Pana Kota edukuje dzieci, młodzież i dorosłych poprzez zajęcia uczące empatii i właściwych zachowań wobec zwierząt. Fundacja prowadzi również kursy z zakresu pierwszej pomocy weterynaryjnej czy interwencji w zakresie łamania Ustawy o ochronie zwierząt, warsztaty kuchni roślinnej i budowy domków dla wolno bytujących kotów. Dzięki takim akcjom jak #FOTAdlaPSAKOTA mamy szansę dotrzeć do większej liczby osób, tym samym pomóc większej ilości zwierząt. Tylko wspólne działanie doprowadzi do polepszenia warunków życia wszystkich zwierząt – mówi Tomasz Argasiński z Fundacji Czarna Owca Pana Kota.

Fundacje i stowarzyszenia uczestniczące w akcji #FOTAdlaPSAKOTA to lokalne organizacje, które jednak pomagają w skuteczny sposób i zwracają uwagę na mniej znane problemy, jak pomoc starym zwierzętom, ptakom, a nawet jeżom. Wśród nich są: Stawiamy na Łapy, Czarna Owca Pana Kota, Fundacja Azyl Nadziei, Fundacja Felis, Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, Fundacja Primum, Fundacja Zmieńmy Świat, Kocie Hospicjum, Psiegrane Marzenia, Fundacja Pomocy Zwierzętom Chatul.