Międzynarodowy zespół wolontariuszy organizuje English Winter Camp 2015

Kultura, Darzlubie

Data 02.02.2015 00:00-12.02.2015 00:00
Miejsce kompleksi edukacyjny Maximilian Wilandt
Miejscowość Darzlubie

Międzynarodowy zespół wolontariuszy organizuje English Winter Camp 2015

W dniach od 2 do 12 lutego w kompleksie edukacyjnym Maximilian Wilandt w Darzlubiu, niedaleko Pucka, odbędzie się English Winter Camp 2015 - obóz językowy dla dzieci z trójmiejskich domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym.

English Winter Camp to kilkumiesięczny projekt społeczny, realizowany przez gdański oddział Project Management Institute, w którym uczestniczą wolontariusze z całego świata. 

  • Do zespołu zimowej edycji EWC dołączyli przedstawiciele takich państw jak Egipt, Hiszpania, Korea Południowa, Chiny, Wielka Brytania oraz Czechy. Oprócz obcokrajowców zespół tworzą wolontariusze z Polski, którzy aktywnie angażują się w inicjatywę – opowiada Dominika Arendt, Project Manager English Winter Camp 2015. - Nad całym przedsięwzięciem pracujemy podzieleni na pięć zespołów projektowych: komunikacja i PR, wydarzenia, program, fundrasing i formalności. Każda z grupa jest odpowiedzialna za inny obszar przygotowań do obozu. Jest to doskonała okazja do nabycia doświadczenia w zarządzaniu projektami oraz sprawdzenia się i odpowiedzenia na proste pytanie ,,Czy jesteśmy w stanie sprostać tak wielu wyzwaniom?” – dodaje.

W trakcie każdego obozu organizowane są nie tylko zajęcia z języka angielskiego. Dzieci biorą udział także w licznych innych działaniach i warsztatach. Poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt.

  • *Ta edycja będzie wyjątkowa. Nasi podopieczni w ramach projektu przygotowywać będą sztukę teatralną, którą wystawią 12 lutego w Teatrze Atelier w Sopocie. Zapowiada się 10 twórczych i kreatywnych dni *– mówi Katarzyna Biernatowska, koordynator zespołu komunikacji i PR.

English Camp organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W obozie wzięło udział już prawie 700 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodzące z terenu województwa pomorskiego.

Więcej o całej inicjatywie TUTAJ oraz Facebook.