Aukcja Komiksu i Animacji: wystawa przedaukcyjna

Kultura, Sopot

Data 02.02.2015 00:00-07.02.2015 00:00
Miejsce Sopocki Dom Aukcyjny
Adres Bohaterów Monte Cassino 43
Miejscowość Sopot
Bilety Wstęp wolny

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą w historii Sopockiego Domu Aukcyjnego Aukcję Komiksu i Animacji. Oferujemy szeroki wybór plansz komiksowych, ilustracji oraz klisz animacyjnych. Wszystkie te prace to dzieła unikatowe, stworzone przez autorów za pomocą tuszu, ołówka i rozmaitych technik malarskich, prezentujące bogactwo stylów i tematów.

Prezentujemy komplety plansz komiksowych Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Szarloty Pawel, Tadeusza Raczkiewicza, czy Bogusława Polcha. Dla miłośników serialu Stawka większa niż życie ciekawe będą plansze z przygodami Hansa Klossa. Pewnego rodzaju perełką jest szkic Western Grzegorza Rosińskiego, autora odnoszącego światowy sukces, którego prace są w Polsce trudno dostępne. Ofertę klasyków znakomicie uzupełniają prace młodszych artystów, wśród których wymienić można między innymi: Przemysława TRUSTa Truścińskiego, Daniela Grzeszkiewicza i Joannę Karpowicz. Prace tych twórców komiksowych, obdarzonych ogromnym talentem i świetnym warsztatem, pokazują, że kondycja polskiego komiksu jest znakomita i jest on szybko rozwijającym się gatunkiem artystycznym.

[img]2[/img]

Po raz pierwszy w Polsce w ofercie aukcyjnej pojawiły się prace artystów zagranicznych oraz klisze animacyjne wraz z ręcznie malowanymi tłami z popularnych kreskówek. Szczególnej Państwa uwadze polecamy plansze z legendarnymi superbohaterami - Batmanem, Supermanem, Kapitanem Ameryką oraz projekt okładki do komiksu Star Trek.

[img]3[/img]

[img]4[/img]

[img]5[/img]

[img]6[/img]