Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek

Kultura, Gdynia

Data 19.01.2015 00:00-30.01.2015 00:00
Miejsce Infobox
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny.

Zapraszamy do InfoBoxu, gdzie od 19 do 30 stycznia będzie można oglądać międzynarodową wystawę fotografii mobilnej pt. Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek.

Prawie 120 zdjęć wykonanych tylko za pomocą telefonów komórkowych, pokazujących miejską codzienność przez pryzmat zamyślenia, zatrzymania i wyciszenia. Ponad czterdziestu, obserwowanych w Internecie przez ponad 1,5 miliona osób, mistrzów fotografii mobilnej z USA, Niemiec, Włoch czy Łotwy oraz uznani rodzimi autorzy, w tym bardzo silna grupa przedstawicieli Trójmiasta.

Odwiedzający najnowszą wystawę zorganizowaną w Gdynia InfoBox będą mieli okazję na własne oczy przekonać się, jak bardzo postęp technologii w ostatnich latach zmniejszył dystans między profesjonalnymi fotografami, a wyposażonymi wyłącznie w telefony uzdolnionymi amatorami – wnikliwymi obserwatorami codzienności. Wielu z autorów, których prace składają się na tę wystawę, ma na swych kontach liczne nagrody i wyróżnienia. Są wśród nich i tacy, którzy po odkryciu fotografii mobilnej, zmienili swe życie na dobre, wiążąc z fotografią swą dalszą karierę zawodową. Zresztą przedstawiciele fotografii mobilnej coraz śmielej wkraczają między profesjonalistów, na świecie działa już np. wiele komercyjnych banków zdjęć stworzonych z myślą o fotografiach wykonywanych i przesyłanych za pomocą telefonu.

„Bez pośpiechu – opowieści z ulic i podwórek” to pierwsza taka wystawa w Polsce, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć fotografie ponad 40 fotografów, których twórczość podziwiać można przede wszystkim na ekranach telefonów, za pośrednictwem zyskującego coraz większą popularność Instagrama. Ta, skupiająca około 300 milionów użytkowników z całego świata, aplikacja pozwala na natychmiastową publikację w Internecie zdjęć wykonanych aparatem wbudowanym w telefon.