Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Michał Milczarek Trio

Koncerty, Gdynia

Data 01.02.2015 19:00
Miejsce Kawiarnia u Muzyk'uff
Adres Hieronima Derdowskiego 9-11
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł , w przedsprzedaży 15 zł, 796-080-024

Michał Milczarek Trio - Squirrels & Butterflies Tour

Michał Milczarek Trio to jedna z najciekawszych młodych grup muzycznych na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę instrumentalną będącą połączeniem modern jazzu, rocka i elektroniki. Jest określany jako jeden z najprężniej rozwijających się składów na polskim podwórku muzyki improwizowanej. Zespół jest znany z intensywnej działalności koncertowej, a występy MM3 uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa: EP-kę The Big Game (2012) i album Squirrels and Butterflies (2014).

Zespół występuje w stałym składzie:

Michał Milczarek - gitara

Bartek Łuczkiewicz - gitara basowa

Mateusz Modrzejewski - perkusja

MM3 ma na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Najważniejszym z nich jest zwycięstwo w konkursie "Jazzowy Debiut Fonograficzny" (2014) organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. Dzięki wsparciu IMiT zespół nagrał swój debiutancki album. Zespół może poszczycić się udziałem w prestiżowych festiwalach, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Ethno-Jazzowy Flugery Lwowa (Ukraina), festiwal Warszawa Singera, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Eye On Culture, Rzeszów Jazz Festival.

Bilety w cenie 15pln przedsprzedaż/ 20 pln w dniu koncertu

Gdynia moje miasto, InfoBox. Patronat medialny Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, jazzsoul.pl, etherjazzu.pl, radiojazz.fm, Slow life Food&Garden, gogdynia.pl, eratuszgdynia.pl, Kurier Gdyński i miastokultury.pl.