Styczeń 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Zobacz również

Porro B-Day Bash: Porro x Romero x DJ Wojak x Cubeman

Imprezy klubowe, Sopot

Data 31.01.2015 22:00
Miejsce Mewa Towarzyska
Adres gen. Kazimierza Pułaskiego 15
Miejscowość Sopot

Porro (3mia100 Funky Beatz) pragnie zaprosić wszystkich znajomych i nieznajomych na gruby urodzinowy melanż, który odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia na deskach sopockiej Mewy Towarzyskiej.

Tej nocy, u boku solenizanta, soczyste bity spod igieł gramofonów pokręcą Romero (3mia100 Breaks Connection), Cubeman (ragga jungle selektah) i DJ Wojak (scratch). Impreza z cyklu 100% VINYL EDITION zagwarantuje szerokie pasmo dźwięku, a muzyczny tort podzielimy na smaczne porcje z gatunku funky breakbeat, mash-ups, old school funk, big beat, ragga jungle, drum n bass, gdzie całość zostanie okraszona smacznymi skreczami.

★★★

PORRO

Pasjonat i kolekcjoner szeroko pojętej muzyki niekomercyjnej, tłoczonej na czarnym nośniku, zwanym vinylem. W latach 2002-2007 bardzo aktywnie udzielał się jako DJ na trójmiejskiej i ogólnopolskiej scenie klubowej. Pierwszy rezydent kultowej sopockiej Papryki, gdzie zaciekle promował dźwięki z gatunku Nu Funk, Mush-Up Funk, Funky Breakbeat i Broken Beat.

Obecnie w jego setach FUNK nadal stanowi główny teren muzycznej penetracji, zapuszcza się także w jamajskie rejony Mash-Up Reggae oraz Dub Music. Jako 1/4 składu formacji Groovekojad Sound System odwiedził 28 miast Polski, gdzie w ramach 3-miesięcznej trasy Simplus Tour 2005, poprzedzał występy Reni Jusis. Z trójmiejskimi i zagranicznymi muzykami tworzył na scenie żywe sound systemy, czego efektem były cotygodniowe jam session podczas Żywych Śród w sopockim klubie Papryka lub piątkowe melanże Trio Sexlusiv w gdańskim Mechaniku. Wraz z MC Glennskiim współorganizował kilka edycji Bałtyk Breaks w legendarnym krakowskim klubie Prozak oraz dziesiątki funkowych imprez typu DJ+MC. Od roku 2012 wraz z DJ Cubemanem organizował cykl Broken Regał, gdzie z czarnych płyt promowany był połamany i jamajski sound.

Realizując swoją muzyczną pasję, miał okazję supportować wielu producentów światowego formatu, m.in. Dub Pistols & Barry Ashworth, Soul Of Man, Drumattic Twins, Dublex Inc., Dreadzone, Plej, Hird & Yukimi Nagano, Tutto Matto, Tom Neville czy Andreas Saag & Ernesto. Aktywnie udzielał się za deckami z różnymi postaciami funkowej i hip-hopowej sceny, wśród których byli Romero, Cez14, DJ Wojak, Ziomboi Klika, Ojciec Karol, Simc!, Bogusz JR, Envee, Maceo Wyro (RIP) i inni.

W ubiegłym dziesięcioleciu stale współpracował z trójmiejskimi klubami Papryka, Klubowa, Sfinks, Soho, Siouxie, Mechanik, Mandragora, Ucho, Mandarynka i wieloma innymi, których nazw już nie pamięta.

Obecnie na deskach sopockiej Mewy Towarzyskiej organizuje cykliczne imprezy Gimme The Breaks, gdzie zaprasza uznane osobistości sceny Funky Beatz z naszego pięknego kraju nad Wisłą.

★★★

ROMERO

Jako DJ zadebiutował w 1992 roku w gdańskich klubach studenckich. W 1993 roku założył regularnie działający klub undergroundowy w Trójmieście - "Forty", który był kultowym miejscem dla wczesnych klubowiczów.

Od 1995 roku przez kilka lat wraz z grupą przyjaciół działał pod szyldem "Jazz Nojz". W tym samym czasie organizował, grał i promował w różnych miejscach Trójmiasta imprezy klubowe, na których usłyszeć było można acid jazz i funk. W 1996 roku kupił gramofony i zaczął grać z vinyli, początkowo funky house, jednak szybko przechodząc na bigbeat i breakbeat.

Pod koniec ubiegłego wieku wraz z Glennem Meyerem (MC Glennski) założył "Jazz Nojz Break System". W nowym stuleciu dołączył do tej grupy saksofonista Mikołaj Trzaska. Grając w takim składzie dotrwali do 2003 roku, kiedy to idea soundsystemu upadła.

DJ Romero grywał w większości znaczących klubów Trójmiasta i Polski. Kilkakrotnie grał w Berlinie i Sztutgarcie. Rezydował również w klubie "Sfinks" od początku jego działalności, dzięki czemu miał okazję supportować większość liczących się DJ'ów i producentów sceny funkybreak i nu school, które to style preferuje w swoich setach. Tworzy on także wciąż kolejne żywe projekty.

★★★

CUBEMAN

Selektor i promotor muzyki jamajskiej aktywnie działający od 2005 roku. Początkowo związany z Radio Sensi sound i cyklicznymi imprezami w gdyńskiej Mandragorze.

Współpracował z Cheebah crew oraz francuskim selektorem Brigadier JC, z którym organizował comiesięczne reggae uczty pod nazwą "Roots Factory". Od dobrych kilku lat niestrudzony emisariusz korzennych brzmień w szeregach kolektywu No Duck Crew.

Po jego selekcji można spodziewać się zarówno staroci spod znaku ska, rocksteady, rootsowych i rub-a-dubowych hitów, jak również bardziej współczesnych brzmień - dancehall, digital dub, modern roots i ragga jungle.

★★★

DJ WOJAK

Wojak to trójmiejski DJ i producent muzyczny. Jest członkiem kolektywu Dwa Zera, Analogia i KSC. Brał udział w nagraniu płyty "Sorry Music Polska" jazzowego zespołu Pink Freud. W wakacje 2010 DJ Wojak zaprezentował solowy album z pogranicza down-tempo i nu-jazzu pt. "Elektroduch".

DJ Wojak jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 1998 roku. Jak głosi notka na stronie artysty "potrafi mówić skreczem". Współpracował z zespołem Pink Freud czego efektem jest płyta "Sorry Music Polska" gdzie Wojak odpowiada za elementy elektroniczne.

Wspólnie z raperami Rakiem i Tomasiną WLK tworzy trójmiejską grupę hip-hopową Dwa Zera. Jest członkiem kolektywu Ziomboi Klika. Na koncie ma kilka mix tape'ów. Prowadzi własne imprezy, na których rozbrzmiewa hip-hop i funk. Tworzył duet z DJ'em Romero supportujac gigantów muzycznych typu: Herbaliser, Vadim, Josh Wink, Dub Pistols, First Rate.

Twórczość DJ'a Wojaka to także solowe produkcje. "Miks tura pierwsza", "Miks tura druga" i "Preparatura" to pierwsze efekty działalności tego DJ'a (albumy do pobrania za darmo za pośrednictwem oficjalnej strony Wojaka). Ostatnie, oficjalne wydawnictwo "Elektroduch" ukazało się w wakacje br. nakładem wytwórni DJ'a Feel-X'a (Kaliber 44), Siły-Z-Pokoju. Płyta wpisuje się w szeroko pojęty nurt muzyki elektronicznej oscylując wokół down-tempo, nu-jazzu i trip-hopu.