Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Koncert na Dzień Babci i Dziadka: Od La Scali do Piwnicy pod Baranami

Koncerty, Gdańsk

Data 21.01.2015 18:00
Miejsce Filharmonia Bałtycka
Adres Ołowianka 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek (0 zł), 58 320-62-62

Już niebawem obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Gdańska Rada ds. Seniorów serdecznie zapraszają gdańskie Babcie oraz Dziadków wraz z wnukami na niecodzienny koncert: "Od La Scali do Piwnicy Pod Baranami".

21 stycznia o godz. 18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance wystąpią: Beata Rybotycka - śpiew, Jacek Wójcicki - śpiew, Michał Chytrzyński - skrzypce, Michał Braszak - kontrabas i Adrian Konarski - fortepian.

Koncert "Od La Scali do Piwnicy Pod Baranami" to fragment większego programu, który był wystawiany w Piwnicy pod Baranami. Kanwą tej opowieści jest wyimaginowana wizyta słynnego tenora Jana Kiepury w kabarecie. Zabrzmią więc takie przeboje Kiepury jak "Wróć do Sorrento", "O sole Mio", "Granada". Popisowe przeboje najsłynniejszego polskiego tenora zaśpiewa obdarzony charakterystycznym, dźwięcznym głosem Jacek Wójcicki. To jeden z najpopularniejszych krakowskich wykonawców - znany nie tylko z piwnicznego kabaretu, ale także z filmu, estrady, czy telewizyjnych programów dla dzieci.

Oprócz tenorowych arii usłyszymy hity kabaretów międzywojennych oraz najpiękniejsze pieśni z kabaretu Piwnica pod Baranami. Wykona je Beata Rybotycka. Piosenki w jej interpretacji są prawdziwymi perełkami sztuki aktorskiej, estradowej i wokalnej. W Gdańsku wykona, między innymi, piosenkę z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza i tekstem Michała Zabłockiego "Walc weselny". Śpiewająco opowie o muzie Adama Mickiewicza - Maryli Wereszczakównie, przekona w piosence Zygmunta Koniecznego że "taka głupia to już nie jest". Artyści wykonają również "Romans Śpiewny", "Graj Cyganie", "Pejzaż horyzontalny", "Sekretarkę" Gałczyńskiego czy "Nie dokazuj miła" Marka Grechuty oraz "Time to say goodbye".

  • To jest trochę opowieść o Krakowie, o Piwnicy pod Baranami i o nas - powiedział Jacek Wójcicki o programie "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami". - Tytuł wymyślił krakowski satyryk, Marek Pacuła. Świetnie oddaje on różnorodność repertuaru, w którym piosenki z Piwnicy sąsiadują z przedwojennymi evergreenami i klasyką.

Informacja o biletach:

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek (0 zł).

Wejściówki do wyczerpania puli można odbierać w kasie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ul. Ołowianka 1, w dniu 16.01.2014r. (piątek) w godz. 10.30 – 18.00.

Uwaga: 1 osoba może odebrać dwie wejściówki. Liczba miejsc ograniczona.