Pamiętnik z powstania warszawskiego || Teatr Muzyczny Gdynia

Filmy, Gdynia

Data 20.01.2015 09:30-14.04.2015 11:00
Miejsce Teatr Muzyczny - Scena Kameralna
Adres pl. Grunwaldzki 1
Miejscowość Gdynia
Bilety norm. 40 zł , ulg. 25 zł , 58 661-60-00

Pamiętnik z powstania warszawskiego

wg utworu Mirona Białoszewskiego

Spektakl Dyplomowy IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, którego tematem jest tragedia walczącego miasta. Utwór Mirona Białoszewskiego ma formę wstrząsającej relacji ukazującej koszmar codziennej egzystencji setek tysięcy ludzi uwięzionych w burzonym, płonącym mieście.

Z reżyserem Jerzym Bielunasem nad tematem Powstania współpracowali m.in. Stanisława Celińska, Kinga Preis, Adam Nowak. Gdyńska premiera to kolejna wersja przedstawienia docenionego przez publiczność i krytyków.

Reżyser o spektaklu: Nie chcę żeby oni to "grali", tylko by mówili o skrajnie ciężkich doświadczeniach, które dzieją się wokół nas. Zbyt często przechodzimy obojętnie obok straszliwych wydarzeń. Musimy być otwarci na cierpienie, i musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ta gehenna nie należy tylko do przeżyć bardzo nam odległych, ale może stać się udziałem każdego z nas. Musimy mieć umiejętność mówienia o czymś takim (...) Proponujemy przedstawienie bez kontekstów polityczno - rocznicowych skierowane zarówno do młodszych i starszych widzów. Przede wszystkim jednak do ludzi młodych, by zobaczyli, że taka opowieść wcale nie musi być nudną lekcją historii, a autentycznym przekazem skierowanym także do nich.

Opracowanie tekstu i reżyseria: Jerzy Bielunas

Muzyka: Mateusz Pospieszalski

Choreografia i współreżyseria: Maciej Florek

Scenografia: Honorata Mochalska

Wizualizacje: Jerzy Szota

Przygotowanie wokalne: Artur Guza

Realizacja świateł: Stefan Markiewicz

Realizacja dźwięku: Tomasz Wojakowski

Spektakl prowadzi: Iwona Warszycka - Kot

Obsada: Iga Grzywacka, Mateusz Kaczanowski, Anna Kędroń, Dawid Olszowy, Nadia Piętera, Michał Piprowski, Marek Sadowski, Agata Ulatowska, Hanna Wawrzyniak, Sylwia Wąsik, Anna-Maria Wicka, Maciej Zaruski oraz studenci roku III: Katarzyna Kunicka, Dagmara Rybak, Jakub Badurka, Bartosz Stawiński

Informacja o biletach:

Bilety: 25 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny)

Terminy spektakli:

  • 20.01 (wt) - 21.01 (śr) godz. 9:30

  • 10.03 (wt) - 11.03 (śr) godz. 9:30

  • 14.04 (wt) - 15.04 (śr) godz. 9:30

Ceny: norm. 40 zł, ulg. 25 zł