Piaskiem w raka

Inne,

Data 26.12.2014 00:00-15.01.2015 00:00

Projekt „Piaskiem w raka” to inicjatywa jedyna w swoim rodzaju. Rafał Dadej, Wolontariusz i prezes Fundacji Trzeba Marzyć, przejdzie wzdłuż całego wybrzeża Bałtyku, z noclegami pod namiotem, pokonując w ten sposób ponad 520 km i zbierając pieniądze na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji. Rafał wyruszy zimowym porankiem, w drugi dzień Świąt 26 grudnia ze Świnoujścia, by po kilkunastu dniach dotrzeć do granicy RP w Piaskach.

Fundacja szuka intensywnie sponsora, który wpłaci za każdy przebyty kilometr określoną kwotę pieniędzy. Zakłada, że będzie to 10 zł za km pokonany polskim wybrzeżem. Przy okazji liczy na to, że akcja przyciągnie inne chcące pomóc w spełnianiu marzeń osoby lub firmy, które powiększą pulę wpłat. Każda pozyskana kwota pozwoli spełnić kolejne dziecięce marzenia, a przemarsz ma również nagłośnić cierpienie dzieci, ich marzenia i możliwość spełnienia tych najskrytszych, by dać nadzieję, na spełnienie tego wielkiego o zdrowiu. Organizator chce tym gestem pokazać również, że spełnia marzenia, prosi o wsparcie, ale daje od siebie też coś więcej niż tylko poświęcony czas i zaangażowanie. Podejmuje wyzwania, by wywołać uśmiech na twarzach kolejnych chorych dzieci. Przejście planowane jest na środek zimy, rozpoczynając w Święta Bożego Narodzenia i kończąc po Nowym Roku, bez przerw, z noclegami organizowanymi na plaży, pod namiotem. Szczegóły samego przejścia są już dograne, pozostaje zatem znaleźć sponsora i poprosić życzliwe osoby o dopingowanie akcji oraz wsparcie spełnienia kolejnych dziecięcych marzeń.

Akcja będzie relacjonowana poprzez strony Fundacji Trzeba Marzyć oraz profile społecznościowe, zachęcamy zatem do śledzenia przemarszu i przygód po drodze. Zapraszamy również do odbycia wspólnie z Rafałem, jakiegoś odcinka podróży plażą, by przyłączyć się do tej szczytnej inicjatywy.