Let's Rock 4 Charity! Koncert charytatywny

Koncerty, Gdynia

Data 16.01.2015 19:00
Miejsce Klub Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 10 zł

Koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na organizację zimowego obozu językowego dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Zagrają: Islet z zespołem, G.A.S.P., WATERmelon CRASH, elek3city oraz Shadow Archetype.

"Zdecydowaliśmy się na organizację tego typu wydarzenia, ponieważ jest to idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym: spędzenia czasu przy dobrej muzyce i pomocy dzieciakom, które tego potrzebują" - mówi Dominika Arendt, Project Manager English Winter Camp 2015.

W trakcie koncertu każdy z miłośników muzyki znajdzie coś dla siebie. Usłyszeć będzie można interesujący kobiecy wokal prezentowany przez Islet, soulowe i funkowe kompozycje zespołu elek3city, akustyczne brzmienie gitar z nietuzinkowym głosem WATERmelon CRASH, rockowe dźwięki wydobywające się z instrumentów zespołów G.A.S.P., czy wreszcie mieszankę cięższych i lżejszych brzmień w wykonaniu Shadow Archetype.

"Pomysł koncertu zrodził się zupełnie spontanicznie. Muzycy to wrażliwe dusze, więc chętnych do zagrania nie było trudno znaleźć. Wszystkie zespoły zrezygnowały z gaży, w związku z czym cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na English Winter Camp 2015. Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie z muzyką, począwszy od delikatnych brzmienia akustycznych po ciężkie rockowe riffy" - mówi Piotr Wojtera, organizator koncertu.

English Summer/Winter Camp to charytatywny program edukacyjno-wychowawczy, organizowany dwa razy w roku nieprzerwanie od 2004 roku z inicjatywy gdańskiego oddziału Project Management Institute (PMI). Jednorazowo grupa ok. 35 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodząca z terenu województwa pomorskiego, ma szansę na wzięcie udziału w obozie.

Głównym celem programu jest umożliwienie dzieciom wychowującym się w domach dziecka, rodzinach zastępczych oraz w rodzinach o niskim statusie materialnym uczestnictwa w kursach języka angielskiego. Dodatkowo dzieci biorą udział w licznych zajęciach z wolontariuszami, których celem jest wzmocnienie ich wiary we własne możliwości, poprawienie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz obniżenie poziomu agresji.

Więcej o całej inicjatywie na: http://english-camp.pl/ oraz https://www.facebook.com/EnglishSummerWinterCamp

Islet z zespołem

Izabela Laskowska, artystka od samego początku silnie związana z Trójmiastem. Debiutowała, jako 4 latka w TVP 3 Gdańsk. Wokalistka z charakterystyczną, aksamitną barwą głosu. Kompozytorka i autorka tekstów, zakochana w dźwiękach akustycznych i nowoczesnych elektronicznych brzmieniach.

Grzegorz Kusio - muzyk, aranżer, z pochodzenia góral. Swoją muzyczna przygodę rozpoczął w wieku 4 lat. Specjalista od akordeonu oraz elektronicznych instrumentów klawiszowych.

Wojciech Wesołowski - gitarzysta, kompozytor, aranżer. Edukację rozpoczynał w wieku 8 lat na pianinie. Realizator dźwięku, otrzymał platynowa płytę za realizację nagrań chóralnych.

Facebook

WATERmelon CRASH

Wiosną 2013 roku grupa muzyków spotkała się przypadkiem, a że było miło, to tak już zostało. Akustyczne brzmienie gitar stanowi tło dla nietuzinkowego wokalu. Niecodzienne aranżacje znanych przebojów uzupełnione są od niedawna autorską twórczością.

Skład:

Pamela Kisiel - wokal

Agnieszka Szypuła - perkusjonalia

Michał Aksonowicz - gitara

Piotr Wojtera - gitara

Facebook

G.A.S.P.

Większość składu spotkała się pod koniec 2009 roku, mając już za sobą różne historie muzyczne. Na dobry początek zespół ogrywał program oparty na coverach, głównie polskiego rocka, przygotowując jednocześnie autorski materiał. Kiedy udało im się wypracować własny kierunek dźwięków, a przy okazji dopracować brzmienie na różnych scenach - od małych klubów po duże plenery - zdecydowali, że czas zacząć nowy rozdział pod tytułem G.A.S.P. Obecnie G.A.S.P. koncertuje na terenie całego kraju, zaś autorski materiał zakontraktowany jest z My Music Records.

Skład:

Piotr Szwer Szwertfeger

Jarek Fiury Kudłaty

Przemek Koska

Piotr Kitek Kapczyński

Facebook

elek3city

Piątka bardzo energicznych i spontanicznych ludzi, którzy z miłości do mocnego i osadzonego groove oraz nowoczesnych brzmień postanowili powołać do życia projekt, łączący melodie wkręcające się niczym śrrrrruba w ciasto. Połączenie ciekawej harmonii, żywych beatów z interesującym syntetycznym brzmieniem zespołu sprawia, że elek3city brzmi niczym band z kosmosu. Soulowe i funkowe kompozycje zespołu, doprawione dużą ilością futurystycznych kolorytów wywołują same pozytywne wibracje.

Skład:

Danjah Ujazdowska - wokal

Sebastian Ślusarczyk - klawisze

Michał "Shu" Szumiejko - gitara basowa

Sławek Dumański - perkusja

Marcin Borowski - gitara elektryczna

Facebook

Shadow Archetype

Choć zespół istnieje od 2010, obecny skład ustalił się dopiero w 2014 roku. O sobie pisze tak: "Różnimy się wiekiem, wykonywaną pracą, wykształceniem i zainteresowaniami, ale nie jest to dla nas przeszkodą, bo jesteśmy dziwnymi stworzeniami, które zwą muzykami. Razem doświadczamy radości z dobrego brzmienia lub dobrego koncertu, jak również niewygód trasy, trzęsienia w busie i chrapania gitarzysty :) Dzięki temu, że nasze muzyczne gusta od siebie odbiegają, nie można narzekać w naszych utworach na brak różnorodności. Słuchamy metalu symfonicznego, melodic death, progresji, ale nie stronimy też od prostych i skocznych rytmów. Ostatecznie sami nie potrafimy nazwać gatunku naszych utworów. Muzyka, którą tworzymy jest mieszanką cięższych i lżejszych brzmień, melodyjności oraz da się w niej wyczuć wpływy kapel takich jak Opeth, Tool, Epica czy Dream Theater".

Skład:

Zuzanna Cichocka - wokal

Dominik "Shargaroth" Szumny - gitara elektryczna i growl

Michał "Broniev" Broniewicz - gitara elektryczna

Paweł Litwinienko - gitara basowa

Bartosz Zawodniak - perkusja

Agnieszka Swarra - skrzypce

Facebook

BILETY: 10 ZŁ

Dostępne jedynie w dniu imprezy - bezpośrednio przed koncertem. Cały dochód z biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne.