Muzyczne UGięcie #4 || Klatka || Dimension of true sound || Maholix || Karrakan

Koncerty, Gdańsk

Data 15.01.2015 19:00
Miejsce X2
Adres Polanki 66
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Razem z niesamowitą muzyczną oprawą wejdźmy w okres styczniowych zaliczeń i egzaminów. Jednakże zanim nas wzmożony czas intensywnej nauki pochłonie, nabierzmy dobrego wiatru w żagle, który zapewnią nam nasze cztery zjawiskowe formacje!

Spotkajmy się tradycyjnie w niezawodnym Xkwadracie.

A oto one:

Klatka (Rap/punk/metal)

Zespół z Gdańska, reprezentujący głos gdańskich blokowisk. Prezentuje wizję ex depeszowców zmieszanych z energią pokolenia Y, podlaną energetycznym rock'n'rollem i częstochowskimi rytmami. Wszystko to idealnie koegzystuje z posypką punkowo - metalową z dodatkiem przypraw z krainy ska, ze szczyptą rapowej magii.

Łukasz Denisiuk - wokal

Piotr Lewicki - gitara elektryczna

Grzegorz Zieliński - gitara basowa

Rafał Kovacs - perkusja


Dimension of true sound (Alternatywny rock)

Zespół powstał w 2013, pierwotnie jako Defibrylacja, z inicjatywy uczniów jednego z rumskich liceów. Po roku spędzonych na szukaniu wspólnego języka i tworzeniu materiału zespół pomału wkracza na trójmiejską scenę z wielkimi ambicjami. Muzyka wyróżnia się wpływem wielu gatunków muzycznych, temperamentnym i niebanalnym podejściem. Brzmieniowe spektrum sięga od ballad, przez ciężkie brzmienie, do skocznego rocka - wszystko to przyprawione progresywną (niekiedy eksperymentalną) konwencją.

Monika Orrent - wokal

Bartosz Wilmowicz - perkusja

Maciej Syrocki - gitara basowa

Bogumił Baranowski - gitara

Maciej Stanulewicz - gitara


Maholix (Heavy metal/ hardrock)

"Maholix" powstał w marcu 2002r. Zespół załozyli Mahol i Jarek, którzy grywali razem od początku lat 90 w różnych składach i pod różnymi nazwami. We dwójkę postanowili w domowym studio zarejestrować najważniejsze utwory. Ponieważ poszukiwania wokalisty nie dawały rezultatu nagrane w domowym studiu albumy nie zawierają ścieżki wokalnej. I tak w 2002 powstaje "Master Of Illusion", w lipcu 2005 "Skinhunter" a w 2006 "Dreamcatcher"

Wojciech Rzeszutek - wokal

Piotr Szeleźniak - perkusja

Tomasz Żabowski - gitara rytmiczna

Jarosław Zabłocki - gitara basowa

Tomasz Machowski - gitara solowa


Karrakan (Rock'n'Roll)

Zaczęło się od Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, której nieliczna grupa studentów z różnych lat mieszkała sobie spokojnie w pobliżu starego miasta, a podczas mieszkania urządzała sobie liczne hulanki i swawole. Wówczas powstała niecodzienna zbieranina, jaka dzięki dużej dawce pozytywnych emocji i małej domieszki niektórych płynów doprowadziła to do wystąpienia punktu zwrotnego w zakulturalnionych częściach umysłów osób, które dzisiaj tworzą Karrakan. Muzyka Karrakana inspirowana jest starym dobrym rock'n'rollowym brzmieniem z lat 70-tych i z założenia ma być okraszona niebanalnymi tekstami zahaczającymi o poezję.

Piotr Sierzputowski - gitara i wokal

Jan Sierzputowski - saksofon

Kamil Badeja - bas

Dominik Górski - perkusja

Dodatkowe informacje:

http://ack.ug.gda.pl

e-mail: [email protected]