Magdalena Witkiewicz - spotkanie

Inne, Gdańsk

Data 14.01.2015 17:30
Miejsce Empik
Adres al. Grunwaldzka 141
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Autorka bestsellerowych kobiecych powieści poszukuje ludzkich historii. Magdalena Witkiewicz 14 stycznia spotka się z trójmiejskimi czytelnikami, aby wysłuchać ich opowieści. Posłużą one za inspirację do kolejnych książek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera powieści "Pierwsza na liście". Najnowsza książka pisarki to opowieść o sile kobiecej przyjaźni wystawionej na najtrudniejszą z życiowych prób.

Dla literackiej pasji zrezygnowała ze spektakularnej kariery w biznesie. Jej książki zostały sprzedane w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W 2014 roku powieści autorki ukazały się w Wietnamie, a pisarka odwiedziła azjatycki kraj, aby spotkać się z czytelnikami. Magdalena Witkiewicz to dziś jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej. Sympatię czytelniczek i czytelników zyskała życiowymi opowieściami o sile drzemiącej w zwykłych kobietach. Autorka podkreśla, że jej książki, mimo burzliwych losów bohaterek, zawsze kończą się dobrze.

Magdalena Witkiewicz 14 stycznia spotka się w Gdańsku z czytelnikami, aby porozmawiać o swojej najnowszej książce "Pierwsza na liście". Po spotkaniu autorskim pisarka będzie dostępna dla osób, które chciałyby podzielić się z nią historiami ze swojego życia. Wzruszające, motywujące, albo po prostu ciekawe - opowieści czytelników zostaną wysłuchane i spisane, a najciekawsze z nich staną się inspiracją dla autorki podczas pracy nad kolejnymi książkami.

"Pierwsza na liście" Magdaleny Witkiewicz to opowieść o przyjaźni i konfrontacji z przeszłością. Najnowsza powieść autorki jest ciepłą historią o drzemiącym w kobietach potencjale, który ujawnia się w trudnych życiowych momentach. "Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem" mówi o książce Janusz Leon Wiśniewski.

W powieści ważną rolę odgrywa temat dawstwa szpiku. W Polsce wiele osób wycofuje się z mogącego uratować życie zabiegu w ostatniej chwili. Książka uświadamia czytelnikom wielowymiarowość zagadnienia i pozbawia przesądów. W posłowiu Urszula Jaworska, założycielka fundacji prowadzącej największą bazę dawców szpiku w Polsce, pisze: "Nie ma ludzi złych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każdy dobry człowiek może być bohaterem".

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz - premiera książki "Pierwsza na liście" Empik, Galeria Bałtycka, Gdańsk, 14 stycznia 2015 r., godz. 17:30