VII Powiatowy Festiwal Piosenki Bursztynowe Klucze Puck 2015

Koncerty, Puck

Data 16.01.2015 17:00
Miejsce Hala POSM
Miejscowość Puck
Bilety Wstęp bezpłatny

W piątek 16 stycznia 2015r. o godz. 17.00 w hali POSM w Pucku odbędzie się finał VII edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Bursztynowe Klucze. Organizatorem imprezy jest I Liceum Ogólnokształcące w Pucku.

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu puckiego, mających uzdolnienia wokalne. Celem Festiwalu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, umożliwienie spotkania młodym artystom i zaprezentowania swoich talentów.

W eliminacjach, które odbyły się 4 grudnia 2014, udział wzięło prawie 40 uczestników. Jury wyłoniło "szczęśliwą 16-tkę" (5 uczniów szkół gimnazjalnych i 11 uczniów szkół ponadgimnazjalnych), która zaprezentuje się podczas finału. Każdy z finalistów zaśpiewa jedną piosenkę z lat 80-tych, bo taki jest temat przewodni tegorocznej edycji. 16 stycznia występy młodych artystów oceniać będzie profesjonalne jury. Finaliści będą walczyć w dwóch kategoriach o statuetki Bursztynowych Kluczy (klucze wiolinowe wykonane ze srebra i bursztynu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (smartfony, wieże hi-fi, itp.).

Publiczność również będzie mogła zagłosować na najlepszego wokalistę, a wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody w postaci voucherów. Imprezę uświetnią występy Studia Sztuki Da Capo al. Fine oraz zaproszonych gości, m.in. Weroniki Korthals i Karoliny Humanowskiej.

Zapraszamy serdecznie!