Crowbar, Iron Walrus, Major Kong w klubie Ucho

Koncerty, Gdynia

Data 25.02.2015 20:00
Miejsce Klub Ucho
Miejscowość Gdynia

Crowbar powstał w 1988 roku jako pomysł Kirka Windsteina i multiinstrumentalisty Jimmy’ego Bowera. Przez pierwsze lata trwały przetasowania w składzie i zmiany nazwy grupy. Bower odszedł z zespołu dość szybko, bo w 1990 roku. Za perkusją ponownie zasiadł dopiero przy okazji wydania „Broken Glass” (1996) i „Odd Fellow Rest” (1998).

W 1991 roku ukazał się debiutancki album formacji – „Obedience Thru Suffering”, jednak przeszedł on bez większego echa. Wydany w 1993 roku krążek „Crowbar”, wyprodukowany przez Phila Anselmo (Pantera, Down, Superjoint Ritual), przyniósł zespołowi większą rozpoznawalność. Muzycy ruszyli w trasę koncertową z Panterą. W 2000 roku Crowbar wydał „Equilibrium” – tym razem z perkusistą Sidem Montzem. W trakcie kolejnych lat działalności grupę często wspierali muzycy z innych składów, takich jak Goatwhore, Acid Bath czy Pantera (basistę Pantery – Rexa Browna, można usłyszeć chociażby na „Lifesblood for the Downtrodden” [2005]). Choć w pewnym momencie nastąpił dłuższy przestój, jeśli chodzi o nagrane płyty, w 2009 roku grupa u boku Hatebreed, The Acacia Strain, The Casualties i Thy Will Be Done zagrała na Stillborn Fest. Z kolei w lutym 2011 roku Crowbar wydał „Sever The Wicked Hand” – pierwszy po sześciu latach przerwy album studyjny. W maju 2014 roku ukazała się dziesiąta płyta kapeli – „Symmetry in Black”.

Aktualny skład: Kirk Windstein – gitara, wokal Matt Brunson – gitara Tommy Buckley – perkusja Jeff Golden – bas

IRON WALRUS (GER) Niemiecki zespół Iron Walrus już swoim debiutanckim albumem „Insidious Black Sea” sytuuje się na granicy takich gatunków jak doom, sludge i noise. Istnieje krótko, bo od maja 2013 roku. W jego skład wchodzą członkowie takich kapel jak Dampfmaschine, Brother Love Kain, Aggressive Age, Atomic Peat i Panzerholle. Grupa wystąpowała u boku takich artystów jak Torche, Biohazard, Pentagram i Union of Sleep. Iron Walrus szybko dostał się pod skrzydła M.A.D. Tourbooking (Napalm Death, Crowbar, Sick of It All).

Skład: „Aufi” – wokal „Schnalli” – perkusja „Bene” – gitara „Ingo” – gitara „Der Schmidt” – bas

MAJOR KONG

Major Kong powstał w Lublinie pod koniec 2010 roku. Jego początki to EP „Orogenesis” z 2011 i wydany rok później album „Doom for the Black Sun”. W składzie: Dominik Stachyra (bas), Michał Skuła (gitara) i Paweł Zmarlak (perkusja) gra wolną, gitarową hipnozę, serwowaną wyłącznie „na setkę” i bez metronomu. Płyta „Doom Machine” z 2014 roku to zaproszenie do wielkiego riffowego klasztoru o bardzo surowej dyscyplinie.

Skład:

Domel – bas Misiek – gitara Bolek – perkusja

http://majorkong.bandcamp.com/

BILETY: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 53 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.