Sylwester w Gdańsku 2014

Imprezy klubowe, Gdańsk

Data 31.12.2014 20:45
Miejsce Targ Węglowy
Adres Targ Węglowy
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Jak co roku, Miasto Gdańsk serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, 31 grudnia 2014 roku, na Targ Węglowy, gdzie o godzinie 20:45 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2014 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.

[img_r]2[/img_r]

Koncert otworzy zespół z czeskiej Pragi, gwiazda wielu światowych festiwali revivalowych - The Beatles Revival, charakteryzujący się precyzyjnym wykonaniem utworów legendarnego brytyjskiego składu z Liverpoolu. Repertuar zespołu obejmuje mniej więcej 60 najbardziej znanych utworów The Beatles, z których każdy jest wykonany zarówno zgodnie z oryginalnymi nagraniami studyjnymi, koncertowymi jak i ze szczególnym naciskiem położonym na image sceniczny.

[img]3[/img]

O godzinie 21:40 na scenie pojawi się młody zespół rockowy, zafascynowany artystycznym klimatem, muzyczną przeszłością i wielokulturowością Berlina - grupa Kreuzberg. Kwintesencję ich brzmienia stanowi nu-grunge połączony z pop-rockiem, przepełniony wspaniałą melodyką i przyjazną dla ucha harmonią. Mocną stroną zespołu jest sekcja rytmiczna i ciekawy riff gitarowy, a wszystko to opatrzone charakterystycznym wokalem Juranda Wójcika. Podczas ich występu z całą pewnością nie zabraknie takich piosenek jak "Niecierpliwa" czy "Drzewo Nadziei" pochodzących z ich debiutanckiego albumu, który ukazał się 21 maja 2013 roku zatytułowanego "Papierowy Król" a także najnowszego materiału m.in. singla "Tylko raz", który znajdzie się na drugim albumie grupy, nad którym panowie obecnie pracują w studio.

Przed godziną 23:00 zebraną publiczność w muzyczną podróż w rytm takich przebojów polskiej piosenki jak "Słodkiego miłego życia", "Nasze randez-vous", "Black and White" czy "Królowie życia" zabierze gwiazda wieczoru - zespół Kombii.

[img_r]4[/img_r]

Kombii powstało w roku 2003 w wyniku reaktywacji dawnej formacji Kombi. W skład nowego zespołu weszli Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta. Do formacji nie dołączył natomiast, założyciel pierwszego składu z 1976 roku, Sławomir Łosowski. Muzycy postanowili wykonywać zarówno stare utwory Kombi w nowych aranżacjach, jak i tworzyć nowe, nawiązujące stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976-1992. Podczas koncertu sylwestrowego oprócz dobrze znanych wszystkim przebojów zespół zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "Wszystko jest jak pierwszy raz", która ukazała się 6 maja 2014 roku.

[img]5[/img]

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.

Punktualnie o północy niebo nad Śródmieściem rozświetli spektakularny 13 minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki o łącznym ciężarze przekraczającym 200 kg, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin!

[img]6[/img]