Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Centrum Kultury w Gdyni- repertuar na styczeń

Filmy,

Data 01.01.2015 00:00-31.01.2015 00:00
Miejsce Centrum Kultury w Gdyni
Adres ul. Łowicka 51

Koncert: Najpiękniejsze romanse Wertyńskiego

Podwójnym bisem oraz długimi owacjami zakończył się koncert z największymi przebojami Aleksandra Wertyńskiego – Trójmiasto.pl

Wieczór z muzyką doskonale znaną, jednak nie zawsze kojarzoną z Aleksandrem Wertyńskim. Na scenie Piotr Lempa, znakomity solista na co dzień występujący w Royal Opera House Linbury Studio London, Welsh National Opera Cardiff, Teatrze Wielkim w Warszawie i Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Towarzyszyć mu będą muzycy Krzyżanowski sTeam oraz Tomasz Podsiadły w roli konferansjera.

Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9

*Bilety: do 31 grudnia 25 zł (I-X rząd) i 20 zł (od XI rzędu), od 1 stycznia 30 i 25 zł

Spotkanie: 38. Teatrzyk Bezwstydny

Jeśli śpiewasz, recytujesz, robisz gwiazdy, świetnie obierasz ziemniaki i chcesz się tym podzielić – to miejsce dla Ciebie! Przyjdź i wejdź na scenę! Nawet 15 sekundowy numer jest warty pokazania! Jeśli lubisz, gdy coś się dzieje, ale wolisz nie być w centrum uwagi - przyjdź i usiądź na widowni! A może kolejnym razem znajdziesz się na scenie? Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 *Wstęp wolny

Muzyka : Wielkie bale w karnawale Mała Gdyńska Filharmonia

Drogie dzieci, szanowni rodzice i dziadkowie, jak wiadomo karnawał to czas hucznych zabaw i balów. Podczas tego koncertu towarzyszyć nam będą utalentowani młodzi śpiewacy i tancerze. W wesołej i roztańczonej atmosferze wspólnie spędzimy czas w Małej Gdyńskiej Filharmonii. Koniecznie zabierzcie dobry humor i karnawałowe maski. Opracowanie muzyczne i prowadzenie: Karolina Klawitter i Tomasz Jocz Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9 *Bilety: 8 zł

Teatr: **Piaskownica **

Grzegorz Chrapkiewicz wspaniale pokierował parami aktorów, którzy za każdym razem są o włos od przyznania się do tego, co naprawdę czują. Ich napięcie staje się wręcz namacalne - Gazeta Wyborcza W piaskownicy siedzi On. Bawi się samochodem oraz figurkami ludzika i Batmana. W przypominającej tani sensacyjny film zabawie co i rusz padają strzały z super nowoczesnej broni. Batman z zemsty atakuje ludzika, a ten zwija się z bólu i krzyczy "help!". Chłopak sam perfekcyjnie nakręca absurdalną spiralę przemocy. W tym czasie zjawia się Ona i w przeciwległym kącie piaskownicy zaczyna bawić się lalką. On, nie przerywając swoich porachunków, pyta dziewczynę o imię i zaraz oskarża ją, że popsuła mu zabawę w kluczowym momencie. Zaczyna się infantylna, dziecięca przepychanka. On jest tu górą, bo twierdzi, że to jego piaskownica.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz, Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51

Czas trwania: 60 min *Bilety: 20 zł TANI PONIEDZIAŁEK

Teatr: Śpiąca Królewna

I miejsce oraz wyróżnienie za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014

Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo. Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?

Reż. Tomasz Podsiadły, Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51

Czas trwania: 50 min *Bilety: 15 zł

Muzyka: Pejzaż klawiaturą malowany Niedziela Melomana

Podczas noworocznej edycji Niedzieli Melomana na scenie Teatru Miejskiego wystąpi Maciej Markiewicz – fortepian oraz Cappella Gedanensis. Maciej Markiewicz to światowej klasy pianista, którego styl wychodzi poza proste klasyfikacje. Od ponad 30 lat tworzy muzykę zarówno o charakterze czysto klasycznym, we własnych, unikatowych aranżacjach, jak i muzykę filmową, jazz, blues czy boogie-woogie, oryginalnie łącząc różne style i gatunki muzyczne.

Teatr Miejski, ul. Bema 26 *Bilety: 20 zł

Teatr: Mayday. Run For Your Wife

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz - człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu - mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

Reż. Dariusz Majchrzak, Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51

Czas trwania: 120 min z przerwą

*Bilety: 35/30 zł

Koncert: Karnawał w wiedeńskiej operetce

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór, podczas którego będziemy mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze operowe i operetkowe pieśni w wykonaniu tenora Andrzeja Jagiełły. W programie koncertu m.in. „Twoim jest serce me” Fr. Lehar, „Brunetki, blondynki” R. Stolz, „Dziewczyno Ty Moja” Fryderyka Fr. Lehar, „Granada” A. Lara. „Wiedeń miasto mych snów” R. Sieczyński. „O sole mio” E. Capua Capurro. Przy fortepianie Barbara Stefaniuk Nowicka.

Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51

*Bilety: 15 zł